kucuk evler icin calisma odalari 7
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Çalışma Odası Dekorasyon >

Küçük Evler için Çalışma Odaları

Küçük evlerin dekorasyonu konusunda en büyük sorunlar arasında şahsi istekler yatmaktadır. Çalışma odası, yemek odası veya makyaj odası gibi insanların şahsi sorunlarını karşılayamaması anlamına gelmektedir. Eğer küçük bir eve sahipseniz şüphesiz en küçük odaları şahsi istekler için kullanılmaktadır. İşlerini bilgisayar üzerinden yürüten, öğretmenler veya sürekli teknoloji aracılığı ile toplantı yapan insanlar için çalışma odaları son zamanlarda önem arz etmektedir. Durum böyle olunca bizde sizlere küçük evler için çalışma odaları hakkında fikirler vermeye karar verdik.

Küçük Mobilya Tercihleri

Küçük mobilyalar aslında sadece çalışma odaları için değil evin her noktası için tercih edilmelidir. Eviniz büyük dahi olsa küçük mobilyalar evinizin geniş ve daha ferah olmasını sağlayacaktır. Ev dekorasyonunda genellikle nedeni bilinmiyor ama bayanların büyük mobilyalar tercih ettiği gözlemlenmektedir. Aslında büyük mobilyalar kesinlikle çok kaba ve ortamı daraltan mobilyalardır.

Küçük evlerde çalışma odası dekore ederken tamamen ihtiyaca yönelik küçük mobilyalar tercih etmeye çalışınız. Çalışma masası elbette en önemli unsur olduğu için elbette büyük tercih edebilirsiniz. Fakat kullanım açısından daha rahat edebileceğiniz L şeklinde çalışma masaları tercih etmeye çalışınız. Bu sayede çift yönlü çalışma imkanı tanınacaktır size. Çalışma odasında ikinci olarak tercih edilecek şey şüphesiz bir adet kanepenin olmasıdır. Yoğun çalışmalar sonucu ufak kestirmeler için kesinlikle bir kanepeye ihtiyaç duyacaksınız. Aynı zamanda kitaplık vb.. mobilyaları duvarda asılı mobilyalar olarak tercih ederseniz yerden tasarruf sağlayabilirsiniz.

Çalışma Odaları için Renk Tercihleri

Çalışma odaları insanların huzurlu olması gereken ortamların en başında gelmektedir. İnsanlar çalışırken ferah ve rahat bir ortamda çalıştığı taktirde en verimli zamanlarını işlerine yansıtmış olurlar. Bu sebepten dolayı kesinlikle çok açık ve parlak renkler tercih edilmemelidir. Bu tarz renkler insanın hem gözünü yoracak hemde dikkatini dağıtacak canlılıktadır. Aynı zamanda çok koyu tonlar seçerek içiniz bunalmasına sebep olabilirsiniz. Bu yüzden mümkün olduğunca sakin hissettirecek rahat renk tonları seçmeye çalışınız. Krem, Açık kahve, Turkuaz gibi renkler sizi rahatsız etmeyecek renklerdir. Aşağıda sizlere en uygun çalışma odası fikirlerini sunacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir