kucuk kare salon dekorasyonu nasil olmali 4
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Salon Dekorasyon >

Küçük Kare Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Salon dekorasyonu belkide bir evin en zor dekore edilen bölümlerin başında gelmektedir. Misafirlerinizi ağırladığınız ortamın salon olması size dekoratif anlamda büyük zorluklar yaratacaktır. Özellikle küçük salonlara sahip evlerin dekorasyonu için bu konumuzda sizlere bilgiler sunacağız.

Küçük Salon Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Küçük ortamların dekore edilmesinde en önemli unsur duvarların şıklığıdır. Duvarların boyası, kağıt kaplaması veya tablolar ile dekore edilmesi küçük ortamların dekorasyonunda çok büyük önem taşımaktadır. Tavandan sarkıtılan çiçekler gibi ekstre dekorasyon ürünlerini kullanabilirsiniz. Kısacası küçük salon dekorasyonu için ilk olarak yer kaplamayan kısımların dekorasyonu yapılmalıdır. Bu sayede yer kaplayan kısımların dekorasyonu yerine insanların gözlerini duvarlara veya tavana çekmiş olacaksınız.

Küçük salon dekorasyonunda yapılan en büyük hatalardan biri ise küçük olan ortamı dahada küçülterek çok fazla eşyayı oda içerisine koymaktır. Kesinlikle küçük ortamları dekore ederken az eşya koyarak geniş ortamlar sağlamalısınız. Bu sayede küçük salonun daha büyük görünmesini sağlayacaksınız. Kısacası insanlarda göz yanılgısı oluşturmalısınız.

Küçük Salon Dekorasyonu mobilya tercihleri için mümkün olduğunca çerçevesi küçük olan mobilyalar tercih etmeye çalışın. Spor mobilyalar tercih etmeniz bu noktada büyük önem taşır. Klasik dekorasyonda küçük ölçekli masalar, oturma grupları bulmanız pek mümkün değildir. Sportif dekorasyonda ince masalar, küçük oturma grupları bulmanız çok daha kolaydır. Tüm bu uyarılarımıza kulak asarsanız emin olun çok şık bir dekorasyon yapabilirsiniz. Aşağıda sizlere bu konular hakkında bir kaç tane dekoratif örnekler sunacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir