kucuk ofis dekorasyonu nasil yapilmalidir 6
DekorOne.com > Ofis Dekorasyon >

Küçük Ofis Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır?

Günümüzün yarısını iş yerlerimizde geçirirken haliyle oradaki dekorasyon bizi ilgilendirmektedir. Motivasyonumuzu düşürebilecek veya biz rahatsız edip dikkatimizi dağıtacak bir ortamdan dolayı iş verimlerimiz düşebilmektedir. Tüm bu kötü durumların olmaması için elimizden geldiği kadar küçük ofisinizi dekore etmeye çalışacağız. Küçük ofisleri dekore etmek aslında oldukça kolaydır. Sadece püf noktaları bilmekte yarar vardır. Aşağıda sizler için birtakım öneriler mevcuttur.

Ofis dekorasyonu eğer ofisiniz küçük ise daha zorlaşmaya başlar. Bunun nedenlerinden biri neyi nereye koyacağınızı şaşırdığınız için olabilir. Ofis eşyalarınız yerleştirilmeden hemen önce çalışma masanızın nereye konacağını önceden belirlemelisiniz. Çalışma masanız sizin için çok önemlidir. Kendinizi rahat hissetmeniz gerekmektedir. Ancak sizin için küçük bir tüyo, masanızın soldan ışık alması gerekmektedir. Sağdan ışık alırsanız çeşitli gölgeler sizi rahatsız edebilir.  Ayrıca renk seçimleri oldukça önemlidir. Çok fazla beyaz olmamalı ancak açık renkler tercih edilmelidir. Beyaz renk sizi işinizden soğutabilir ve göz yorabilir ancak çok açı krem rengi gibi renkler ortamınızı renklendirebilir.

Ofisler İçin Dekoratif Ürünler

Küçük ofisler için dekorasyon fikirlerinde birkaç detay gözden kaçabilmektedir. Bazı ürünler kullanılmalı ve bazı ürünler kesinlikle dekorasyonlarda kullanılmamalıdır. Ofislerde kullanılması gerek ürünlerden birkaç tanesi şöyle sıralanabilir; cam ürünler kullanılabilir. Masanız camdan olduğu taktirde ofisiniz daha büyük gözükecektir. Veya çalışma sandalyeniz rahat ancak küçük olabilir. Küçük ofisinizde stor beyaz renklere yakın perdeler kullanır iseniz hem ferah hem de büyük bir ofis odasına sahip olabilirsiniz. Çok fazla dekorasyon ürünlerinden kaçınılmalıdır. Bu ürünler çalışma masanızı dolup taşırmamalı yeterli sayıda ve az olmalıdır. Zira çok fazla dekoratif ürün kullanır iseniz dikkatiniz çok çabuk dağılabilir ve odanız olduğundan daha karmaşık gözükebilir.

Burada sizlere ofis için dekoratif ürünlerden birkaç tane örnek verip, hangi stratejik yerlere yerleştirmeniz gerektiğini anlatmaya çalışacağız. Kesinlikle küçük ofisinize deri ve kocaman o koltuk takımlarından almamalısınız. Çok fazla alan kaplayıp odanızda adım atacak yer bırakmazlar. Onların yerine daha şık, rengi açık ve küçük iki tane sandalye alıp uzun bacaklı ve geniş olmayan bir sehpa alabilirsiniz. Sehpanın uzun olması odanızı geniş gösterir ve fazla yer kaplamasını önler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir