kucuk salanlar icin tv unitesi modelleri 7
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Salon Dekorasyon >

Küçük Salonlar İçin TV Ünitesi Modelleri

TV izlemek için genellikle oturma odaları tercih edilir. Bu oda koltuk takımları ve Tv ünitesi yerleşimi ile kolayca dizayn edilir. Genellikle 3+1 evler için yapılan bu tercih, daha az odalı evlerde ayrı bir oturma odası yapmak büyük bir lüks olur. Bunun yerine salonlar hem oturma odası hem de salon şeklinde dizayn edilir. Günümüz evlerinin de küçük boyutlarda olması düşünülünce, bayanlar için zor bir salon dekorasyonu problemi ortaya çıkar.

Salon dekorasyonu, bir evin önceliğidir. Misafir kabullerinin salonlarda yapılması, odayı dayayıp döşerken seçici olmayı zorunlu kılar. Odanın renginden mobilyalara kadar her şeyi iyi hesap edip seçmek gerekir. Seçeceğiniz mobilyalardan en önemlisi de TV ünitesidir. TV ünitesi çeşitleri için sayısız seçenek bulunmasına karşın, seçim sırasında yapacağınız yanlış tercihler salon yerleşiminde büyük sıkıntılara yol açar. Paranızın çöpe gitmemesi için birkaç püf noktayı bilmenizde fayda vardır.

Salonları Büyütmek İçin Sadeliğin ve Renklerin Gücü

Renklerin gücünü kullanarak küçük salonlarınız olduğundan daha büyük görünebilir. Doğru renk seçimleri özellikle küçük odalarda hayati önem taşır. 2018 model TV ünitesi seçerken krem ya da beyaz gibi açık renkte seçerseniz, odanın aydınlık olmasını sağlayarak olduğundan ferah bir görünüm kazanmasını sağlarsınız. Renk alternatifi olarak, odanın duvarları ile keskin bir şekilde belli olan ayrı tonda renkler kullanmanız da küçük salonların olduğundan büyük olmasına yardımcı olur. Televizyon seçimini, oda boyutuna göre seçtikten sonra seçeceğiniz TV ünitesi de gözü yormayacak şekilde sade olmalıdır. Bu detaylara dikkat ettikten sonra, salonun ışığını seçerken aşırı parlak ve göz yoran aydınlatmadan kaçınmalısınız.

İşlevsel TV Üniteleri ile Yer Tasarrufu

TV ünitesi modelleri arasından işlevsel olanları seçmeye özen gösterin. TV üniteleri, işlevsel modeller arasından seçildiği zaman odanın dağınıklığını almanıza yardımcı olur. Kapaklı dolap ya da çekmece bulunan TV üniteleri, pek çok eşyanın muhafaza edilmesini sağlar. İşlevsellik olarak düşünüldüğünde, son günlerin sıkça tercih edilen duvara monte edilebilen TV ünitelerini seçmek de ihtiyaç duyacağınız ferahlığı salonunuza kavuşturabilir. Gereksiz yer işgal etmeyerek, pek çok eşya için de muhafaza imkanı tanıyan bu modeller ile salonunuzda fazla yer işgal etmemiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir