kucuk yatak odasi nasil dekore edilir 7
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Yatak Odası Dekorasyon >

Küçük Yatak Odası Nasıl Dekore Edilebilir?

Büyüyen şehirler ile birlikte evlerimiz maalesef ki küçülmektedir. İnsan sayısı arttıkça barınma ihtiyacı da giderek artmış anda barınılacak oranlar ters orantılı bir şekilde küçülmeye başlamıştır. Ancak bunun için daha fazla üzülmeye gerek yok. Çünkü insanoğlu bir sorun çıkardığı zaman yanına hemen çözümünü koymaktadır. Küçük yatak odalarımızı büyük göstermek için veya eşyalarımızı bu küçük yatak odalarına sığdırmak için çok farklı ve fazla yatak odası dekorasyonu fikirleri bulunmaktadır. Aşağıda sizlerle bu dekorasyon fikirlerini paylaşmaktayız.

Öncelikle küçük bir yatak odanız var ise dikkat etmeniz gereken çok önemli noktalar bulunmaktadır. Eğer bu noktaları kaçırır iseniz odanızı olduğundan daha küçük ve karman çorman, karanlık bir görüntüye dönüştürebilirsiniz. Küçük yatak odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenler; odanızı elinizden geldiği kadar açık renklerde boyamaya özen gösterin. Açık renkler odanızı ferah ve aydınlık gösterecektir. Perde gibi seçimleri stor perde olarak tercih etmelisiniz. Veya açık renkli beyaza çok yakın tül perdeler de kullanılabilir. Eşya bakımından çok minimaliz olmalısınız. Bunun nedeni fazla eşyaların odayı kalabalık göstermesi ve zaten küçük olan odayı daha küçük göstermektedir. Yatak odanızda kullandığınız çoğu ürün açık renkte olmalıdır, halılarınız dolaplarınız dahil. Ancak çok beyaz oldu diyor iseniz açık mavi, açık pembe veya lila gibi renkleri kullanabilirsiniz.

Küçük Yatak Odaları İçin Ürünler

Odalarda özellikle küçük yatak odalarında çeşitli objeler stratejik yerlere yerleştirilir ise odanı daha büyük gözükebilir. Eğer gardıroplarınız var ise onların kapağı aynadan olmalı, eğer gardıroplarınızın kapağı aynadan değil ise boy aynanızı odanızın çeşitli köşelerinde deneyerek ne kadar uygun olup olmadığını ölçebilirsiniz. Eğer raflara ihtiyacınız var ise yatağınızın başucu kısmındaki duvara monte etmelisiniz. Yatağınızla paralel olmalıdır. Böylelikle alandan tasarruf edebilirsiniz.

Eğer küçük yatak odası için dekoratif ürünler arıyor iseniz sizlere birkaç önerim olacaktır. Bunlardan birincisi başucu duvarınızda birbiri ile orantılı küçüklü büyüklü çerçeveler olabilir. Veya komodinin üzerinde duran açık krem renginde bir biblo veya vazo da olabilir. Farklı bir şey arıyor iseniz duvara monte edilmiş açınır kapanır yine açık renklerde bir çalışma masası olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir