Mat Tonlarda Salon Dekorasyonu Fikirleri 8
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Salon Dekorasyon >

Mat Tonlarda Salon Dekorasyonu Fikirleri

Her geçen yıl dekorasyon trendleri önceki yıllara göre değişim göstermektedir. Özellikle evlerin salonlarında, o yılın moda renkleri neler ise önce duvar boyası ile başlayan yenilenme süresi, salon eşyalarının duvar renklerine göre yenilenmesi ile sonuçlanır. Kimi zaman insanlar koyu tonu tercih eder, kimi zaman ise rengarenk canlı renklerle salonlarını yenilerler. Salonlar, evlerimizin misafir ağırlanma bölümü olduğu için titizlikle seçilen en şık tasarımlar ve yeni salon dekorasyonu fikirleri burada değerlendirilir. 2018 yılında ise, bir nevi nostalji sayılabilecek bir moda akımı ile salonlarda mat tonların kullanımı yaygınlaşmaya başladı. Böylece insanlar, şıklığa giden yolda bir kez daha sadeliği seçerek hummalı bir çalışma ile salonlarındaki dönüşümü başlattılar.

Mat Renklerle Çalışmanın Kolaylığı

Çalışma hayatının stresinden ve yorgunluğundan kurtulmak için mat tonların verdiği huzuru ve sakinliği kullanarak oluşturacağımız yeni dekorasyonlar, bu sene kurtarıcımız olacak görünüyor. Sadeliğin getirdiği şıklığı misafirlerimize de yaşatmak için, mat renklerle salon dekorasyonu oluşturmak önceliğimiz olacak. Mat renklerin gözü yormamasın yanında, renk pigmentlerindeki yoğunluğu sayesinde duvarlarda bulunan hataları kapatması işimizi oldukça kolaylaştıracak. Yapacağımız küçük dokunuşlar, salonlarımızda büyük değişimlere neden olarak emeğimizin karşılığını bize fazlasıyla geri verecek.

Mat renkler, kendileri her ne kadar dikkat çekici olmasa da birlikte kullanıldıkları canlı renklerin daha da ön plana çıkmasına yardımcı olurlar. Örnek vermek gerekirse, mat renklerle boyanmış bir duvarın üzerinde bulunan renkli bir tablo, olduğundan daha dikkat çekici görünerek daha da ön plana çıkar. Bu kombini sadece evlerde değil, giyeceklerde de kullanarak ön plana çıkarmak istediğimiz ne varsa mat renklerle birlikte doğru bir şekilde kullanarak şıklığı en üst boyuta taşırız.

Salon için mat renk dekorasyona başlamak isteyenlere birkaç öneride bulunabiliriz. Mat renkleri salonumuzda nerelerde daha sık kullanmamız gerektiğine değinerek basit bir salon dekorasyonu oluşturmak istersek;

  • Mat renklerin gözü yormaması ve kusurları kapatan bir yapıda olması sebebi ile öncelikle salonda en çok göz hapsinde bulunan duvarlarda kullanmayı düşünebiliriz. Böylece duvarlarımızda yapımdan kaynaklı hatalar saklanarak göze çirkin gelebilecek detayların önüne geçmiş oluruz.
  • Mat renklerin birlikte kullanıldıkları canlı renkleri ön plana çıkarması sebebi ile, mat tonlarda seçilen yer parkesi, mat duvar rengi ile birlikte düşünüldüğünde toz pembesi gibi soft renklere sahip koltuk takımları ve mobilyalarla ve çarpıcı renkte saat ya da duvar süsleri ile birlikte kullanıldığında salonumuza harika bir dekorasyon kazandırmış oluruz.

Mat renkleri salonlarda kullanarak şıklığa ulaşmak oldukça basit. Siz de önerilerimiz dahilinde harika salon dekorasyonlarına ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir