Oyun Alanı ve Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Çocuk Odası Dekorasyon >

Minimalist Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri 2019

Evimizde dekorasyon yaparken en zorlandığımız yer çocuk odası dekorasyonu olur. Çünkü hem çocukların zamanlarını geçirebilmeleri hem ders çalışabilmeleri hem de oyun oynarken rahat olmalarını sağlamalıyız. Bunun yanı sıra bir de dekoratif olarak güzel görünmesini isteriz. Bütün bu maddeler de çocuk odası dekorasyonunu oldukça zorlaştırır.

Yılların geçmesiyle artık daha süslü dekorasyon örneklerinden daha sade ve minimal dekorlara geçiş yapılıyor. 2019 yılında da minimalist ev dekorları oldukça popülerleşti. Minimalist dekorasyon özellikle çocuk odalarında kullanılması gereken bir dekordur. Pedagogların da dediğine göre bir çocuk için minimalist yaşam, kişisel gelişimine oldukça katkı sağlayacak. Sebebi ise bir çocuk için oldukça gösterişli ve kalabalık odaların çocuklarda dikkat dağınıklığı gibi birçok probleme yol açmasıdır. Sizler de bu yaşamı öncelikle odalarını minimal şekilde dekor ederek sağlamaya başlayabilirsiniz.

Minimalizm zaten oldukça zor görünen bir dekor, bir de bunu minimalist çocuk odası dekorasyonu olarak düşününce işler biraz daha zorlaşıyor elbette. Ama bu makale size oldukça fayda verecek.

  • Öncelikle minimalizmin çok zor olduğunu düşünmeyi bırakmalısınız. Aslında temel prensibi sadece fazlalıklardan kurtularak sadeleşmektir.
  • Evlerinizi birçok eşya ile boğmamanız gerektiği gibi minimalist çocuk ve bebek odası dekorasyonunda da buna dikkat etmelisiniz.
  • Sadece beşik-yatak, dolap ve bir koltuktan oluşan odalar dekore edebilirsiniz.
  • Bu dekorasyonu yaparken de renklerin kullanımı minimalizm için oldukça önemli.
  • Her ne kadar rengarenk dekorları çocuklara yakıştırsak da, birbirleri ile uyumlu olan birkaç renk kullanımı odaların daha sade ve modern görünümünü sağlayacağına emin olabilirsiniz.
  • Beyaz-pembe-fıstık yeşili, krem rengi-pembe-lila, mavi-beyaz-lacivert, beyaz- açık gri-mavi gibi renk üçlüleri çocuk ve bebek odalarına oldukça yakışacak. Ama bu üçlülerden bir tanesini mutlaka beyaz ve krem rengi gibi çok açık bir renk olmasını öneriyoruz. Böylece odanın daha ferah gözükmesini sağlarsınız. Bu da beraberinde minimalist dekorasyonu getirecektir.
  • 3 renk kullanımının yanı sıra 2 renk de kullanabilirsiniz. Daha fazla renk kullanmak isterseniz renklerin daha çok tonsürton olmasına dikkat etmenizi öneriyoruz.
  • Çocuk odaları için bir diğer minimalist fikir ise, çocuklarınıza almış olduğunuz oyuncakların az olmasıdır. Hatta bu oyuncakların öğretici oyuncaklardan olması da oldukça güzel olacaktır. Yeni oyuncaklar almak içinse önceki oyuncakların eskimesini beklemelisiniz. Böylece minimalist düşünceyi sadece çocuğunuzun odasına yansıtmakla kalmaz aynı zamanda kişiliğine de yansıtırsınız.

Aşağıda sizler için özenle seçtiğimiz minimalist çocuk ve bebek odası dekorasyon modelleri var. Bu fotoğraflara bakarak minimalist örnekleri daha net bir şekilde anlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir