Minimalist Mutfak Dekorasyon Önerileri
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Mutfak Dekorasyon >

Minimalist Mutfak Dekorasyonu Fikirleri 2019

Sadeleştirme yoluyla yaşam tarzınızı geliştirmeye odaklanan minimalizm, sadece bir yaşam felsefesi değil, aynı zamanda da popüler bir dekorasyon temasıdır. Söz konusu mutfak dekorunda minimalistliği sağlamaya gelince ise bu temanın mutfak için ne kadar doğru bir tema olduğu anlaşılacaktır. Çünkü mutfaklar işlevselliği ve kolay dağınabilir olma eğiliminde olduklarından dolayı, sade tasarımlar oldukça uygundur.

Minimalist mutfak dekoronu, basit ve sıradan olarak düşünmemelisiniz. Minimalist dekora tam tersine sade ve modern bir görüntü oluşturur. Özellikle mutfaklarda bir rengin çeşitli tonları kullanılarak yapılan dekorlar, aslında mutfakla hiç uğraşılmamış gibi gösterirken mutfağa büyüleyici bir hava katacak.  Sizler için minimalist mutfak dekorasyonu adına birkaç ipucu topladık

  • Dağınıklıktan Kurtulun

Sade bir mutfağa giden ilk adım dağınıklıktan kurtulmaktır. Bu, sadece etrafı toplamak ve düzenlemek anlamına gelmez. Küçük ev eşyaları, kavanozlar, sürahiler gibi unsurlar; eğer mutfakta direkt olarak görünebilecek bir yerde ise onları dolaplara kaldırmalısınız. Çünkü minimalist dekorun anahtarı, mümkü olduğunca boş alan oluşturmaktır.

  • Fazla Renk Kullanımından Kaçının

Elbette renkler, insanları zinde tutan ve psikolojiyi etkileyen unsurlardır. Ama fazla renk kullanımı da zihni yoracağı bir gerçektir. Minimalist dekor da bir rengin farklı tonlarını kullanarak sade ve modern bir dekorasyon oluşturmanıza yardım eder.

Örneğin, beyaz ve krem gibi açık tonlardaki mutfak dolapları ve tezgahlarına, gri buzdolabı ve ahşap masa ekleyerek oldukça hoş bir görüntü oluşturabilirsiniz. Neredeyse hiç renk kullanmadan oldukça modern ve büyüleyici bir dekora imza atmış olursunuz.

  • Fazla ve Gereksiz Eşya Kullanımından Kaçının

Yeni eşyalar almak her ne kadar birçok insana iyi gelse de, ihtiyacınız olmayanlara hayır diyebilmek de en az o kadar iyi gelen bir şeydir. Satın aldığınız her yeni eşya hem bütçenize zarar verecek hem de minimalist dekorunuzu zedeleyecektir.

  • Bitkilerden Faydalanın

Eğer bembeyaz bir mutfak size çok renksiz geliyorsa bitkilerden ve onların yeşilliklerinden faydalanabilirsiniz. Mutfağınıza renk katacak, modern bir hava ile minimalist dekoru destekleyecektir. Elbette bitki kullanımında da aşırıya kaçmamalısınız. Bir iki taneden fazla bitki kullanımı da dekora zarar verebilir.

Aşağıdaki minimalist mutfak dekorasyon örneklerini inceleyebilirsiniz. Bu çeşitli modeller arasından kendinize en uygun olanları seçip mutfak dekorunuz için kombinleyebilirsiniz. Böylece size verdiğimiz ipuçları daha anlamlı hale gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir