DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Oturma Odası Dekorasyon >

Minimalist Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri 2019

Oturma odalarında çok fazla zaman geçiriyor olmamız, bu alanların birçok eşya ile tıklım tıklım olacak şekilde dolu olması gerektiği anlamına gelmez. 2019 yılının gelmesiyle de oldukça popülerleşen bir uygulama var. Minimalizm…

Minimalizm hakkında çoğu insan yanlış düşüncelere sahiptir. Minimalist düşünmek aslında bir yaşam biçimidir. Yaşamını daha sadeleştirerek modern bir hayat oluşturmak, karmaşadan kurtularak sakinlik aramaktır. Ama birçoğumuz minimalizmi basitlik olarak algılıyor. Aslında tam tersi minimalizm az eşya ile daha çok şey vaad etmek demektir.

Gelelim minimalist düşüncenin ev dekorundaki yerine. Ev dekorasyonunda minimalizm oldukça popülerdir. Çünkü minimalizmi benimseyenlerin yanı sıra, evlerinde sakin, sade ve modern dekor isteyenler için aranan tarzdır. Vaad ettiklerinin dışında bir diğer artısı ise az maliyetli dekor için birebirdir. Şimdi minimalist dekorasyon fikirlerimize bir göz atın:

  • Fazla ve gereksiz eşyalardan kurtulmalısınız. Bu, oturma odanız için daha ferah bir ortam oluşturmanızı sağlayacak.
  • Biraz daha düzenli olmakta fayda var. Evinizdeki eşyaları daha düzenli yerleştirirseniz, daha minimalist bir görünüm oluşturacaksınız. Tabii fazla da abartmamak gerek.
  • Duvarlarınızdaki rengarenk ve desenli görünümden uzaklaşmak bu tasarım için faydalı olacak. Ama şunu unutmayın ki minimalizm, savurganlık demek değildir. Eğer renkli duvarlarınız varsa bunu bozmayın, onun yerine daha sade ve beyaz gibi açık renklerdeki mobilyalarla dekorasyonunuzu tamamlayın.
  • Beyaz ve krem gibi açık tonlar, bu tarzın vazgeçilmez renklerindendir. Elbette bu her yerin bembeyaz olması gerektiği anlamına gelmez. Mesela beyaz koltuk takımı seçimi herkes için uygun olmayabilir. Özellikle çocuklu ailelerde sürekli kirlenebilme ihtimali olduğu için, yanlış bir seçim olacaktır. Bu gibi durumlarda mavi, mor, lacivert, pembe gibi canlı renklerden sadece 1 veya en fazla 2 tanesini seçerek beyaz renkteki ahşap mobilyalarla kombin yapabilirsiniz. Bu dekor, hem minimalist oturma odası dekorasyonuna uyarken hem de oldukça modern bir dekorasyon olacak.
  • Klasik tarzdaki mobilyaların kullanımından kaçının! Klasik tarzdaki yemek masası gibi unsurları, minimalist görünüme ulaştırmak oldukça zor olacaktır. Bu yüzden eğer bir uzmanla çalışmayacaksanız daha modern ve sade mobilyalar seçerek bu fikirler doğrultusunda evinizi son derece güzel bir şekilde dekor edebilirsiniz.

 

Bu minimalist oturma odası dekorasyon fikirlerimizin sizler için daha anlamlanmasını istiyorsanız aşağıdaki özenle seçilmiş dekor önerilerine göz atabilir, birçok minimalist modeldeki eşya ve oturma odalarını inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir