Minimalist Küçük Salon Dekorasyon Fikirleri
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Salon Dekorasyon >

Minimalist Salon Dekorasyonu Fikirleri 2019

Salon dekorasyonu yaparken yapmanız gereken ilk şey hangi temada dekor yapacağınız olmalıdır. Modern mi? Doğal mı? Klasik mi? Yada son dönemlerde oldukça popüler olan minimalist dekoru seçebilirsiniz. Minimalist dekor sadeliğiyle birlikte modern temayı da kapsar.

Minimalizmi hayatınızın her evresine yansıtabileceğiniz gibi ev dekorasyonuna da yansıtabilmeniz mümkün. Birçok dekorasyon örnekleri pahalıya mal olmasına rağmen, minimalist dekorasyon oldukça düşük maliyetli dekor yapmanızı sağlayacak.

Minimalist salon dekorasyonu yaparken;

  • Her zaman kendi kişiliğinizi yansıtıp, kendinize uygun eşyaları kullanabileceğinizi unutmamalısınız.
  • Kullanmak istediğiniz tüm eşyaları, tüm dekorasyon fikirlerini bir yere not edip içinden salonunuz için uygun olmayanları eleyerek ilerlemeniz, sade bir dekorasyon yapmanıza yardım edecektir.
  • İhtiyacınız olmayan, gereksiz tüm eşyaları salonunuzdan çıkarmalısınız. Nelerin sizin için gerçekten önemli olduğunu, nelere ihtiyacınız olmadığını belirledikten sonra, tüm fazlalıkları ortadan kaldırmalısınız.
  • Salona girince göze çarpan küçük eşyaları dolaplara kaldırmanız daha sade bir görünüm elde etmenizi sağlar.
  • Salonunuza dokunuşlarınızı rengarenk eşyalarla değil, daha çok tek renkteki ama farklı desenlerin hakim olduğu eşyalarla yapmalısınız. Küresel, karesel, çizgisel desenlerin hakim olduğu eşyalar salonunun modernliğine katkı sağlayacaktır.
  • Mobilyalarınızın farklı renklerde ve farklı yapılarda olmamasına dikkat etmelisiniz. Bu durum salonunuzda karmaşa yaratacağından minimalist dekorasyona tamamen ters düşer.
  • Aynı şekilde duvar ve zeminlerin de birbirininden tamamen farklı yapı ve renkte olmamasına dikkat etmelisiniz.
  • Sadeliği yansıtmaya çalışırken basit bir dekor da yapabilirsiniz. Bunun olmaması adına doğru renk kullanımı oldukça önemlidir. Daha az renk kullanmak için her yerin tamamen aynı tondaki bir renkte olmamasına dikkat etmelisiniz. Bu tekdüze bir görünüm verecektir. Ama onun yerine bir rengin farklı tonlarını bir arada kullanırsanız modern bir hava ile minimalist dekorasyonu desteklemiş olursunuz.

 

Minimalizmin bir diğer artısı ise odanızda az eşya olmasından dolayı odayı yönetip temizlemenin çok daha kolay olmasıdır. Bu birçok insan için başlı başına yeterli bir sebeptir. Sizler de minimalizm dekorasyonu kullanarak hem en modern tasarımı elde edip, hem yorulmadan düzen sağlayıp hem de bütçenizi zorlamaktan vazgeçebilirsiniz.

Aşağıdaki minimalist salon dekorasyon modellerini inceleyerek, bu konuda daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir