Eflatun Modern Bebek Odası Dekorasyon Tasarımları
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Bebek Odası Dekorasyon >

Modern Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bebek Odası Dekorasyonu 2019

Bebek odası dekorasyonu, belki de dekorasyonunu yaparken en heyecanlanacağınız ve mutlu olacağınız oda dekorasyonu olacak. Herkes çocukları için en iyisini yapmak isterken, iş daha da küçüklere yani bebeklere gelince daha da fazla dikkat istiyor.

Öncelikle dekorasyon için oldukça fazla araştırma yapmanızı öneriyoruz. Makalemizi okuyup, sizler için özenle seçtiğimiz bebek odası dekorasyon fotoğraflarına baktıktan sonra, instagram ve pinterest gibi sosyal medyalardan, blog hesaplarından araştırmalar yaparak daha dekorasyon örnekleri görmüş olacak ve sizin için en iyi dekorasyonu aklınızda tamamlamış olacaksınız.

Şimdi, bebek odası dekorasyonu fikirlerimizle başlayalım:

Bebek Odası Dekorasyon Örnekleri Nasıl Olmalı ?

Bebek odası dekoru yaparken size önereceğimiz ilk şey, odanın rengarenk olması gerekmediğidir. Rengarenk bebek odası dekoru yapmak artık oldukça klişeleşen bir durum haline geldi. Elbette bebek odalarında renklerden daha fazla yararlanılabilir. Ama bu renk cümbüşü oluşturmak demek değildir.

Bebek odası rengini belirlerken bebek sağlığına uygunluğu daha önemli olmalıdır. Daha soft ve pastel renkler tercih etmeniz, bebeğinizin gözlerin yorulmasını engelleyecektir. Aynı şekilde bebek odası aydınlatmaları da çok fazla ışıklı olmamalı ve bebeklerin dikkatini çekip gözlerini yormamalı.

Bebek odası halısı seçimi ise bir diğer önemli noktadır. Bu halılar dayanıklı ve rahat temizlenebilir olmalı. Hatta Ankara, İstanbul ve İzmir gibi büyük şehirlerde birçok yerde satılan çamaşır makinesinde yıkanabilen kilimler kullanılmalı. Böylece her halı her kirlendiğinde yıkatmaya vermenize gerek kalmayacak!

Bebek odası mobilyaları için ise sadece bebeklikte kullanılacak olan düz beşikleri tavsiye etmiyoruz. Bu beşikler yerine büyüyebilen beşik tercih etmeniz, çocuğunuz büyüdükten sonra yatak olarak kullanımı açısından daha kullanışlı olacaktır. Büyüyen beşik kullanımı hem paradan tasarruf etmenizi sağlarken bebeğinizin sağlığı açısından da önemlidir. Küçüklüğünden beri aynı yatağı kullanmasından dolayı güven duygusu oluşur.

Aynı şekilde bebek odası dolabı da tamamen üzerinde bebek süsleri bulunan klasik dolaplardan seçilmemeli. Bu dolaplar sadece 3 4 yıl kullanılabilir. Ardından kullanımı zorlaşacaktır. Bu yüzden çocuk odaları için olan dolaplardan kullanılmasını tavsiye ediyoruz.

Tabii ki her şeyi çocukken kullanılabilecek seviyede almanıza gerek yok, şimdi de bebek odaları için süslemeleri konu alalım:

  • Bebek odası süslemeleri için doğallığı sevenlerdenseniz, kendin yap (DIY) ürünlerini tavsiye ediyoruz.
  • Çok fazla oyuncak kullanmamaya özen gösterin! Böylece hem bebekleriniz bağlanma duygusunu öğrenecek hem de bebek odası dekorasyonunuz daha sade ve modern duracak.
  • Bebek odalarında küçük led aydınlatmalar kullanabilirsiniz, bu aydınlatmalar ortama daha modern bir görünüm kazandırırken aynı zamanda gece lambası olarak kullanabileceksiniz.
  • Bebek güvenlik ürünleri ise en çok dikkat etmeniz gereken ürünlerdir. Bebek güvenlik kapısı, güvenlik bariyeri, güvenlik kemeri , bebek priz koruyucuları… Bu ve bunlar gibi birçok güvenlik ürününü ikea, evidea, tekzen gibi büyük alışveriş yerlerinden veya online alışveriş ile temin edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir