Retro Cafe Dekorasyonu Modelleri
DekorOne.com > Cafe Dekorasyon >

Modern Cafe Dekorasyonu Fikirleri

CAFE DEKORASYONU 2019

Kafeler, dünyanın neresinde olursa olsun ortak bir noktaya sahiptir. Bu ise genellikle kahve ve çikolata gibi kokan cafelerin samimi ve davetkar olmalarıdır. Bu yüzden gerek tasarım ürünlerle gerek dekorasyonuyla kafelerin samimi ve davet edici özelliği yakalamaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra tabii ki her kafenin de kendine has özellikleri vardır. Sizlere kafe dekorasyonu örnekleri verelim:

Her dekorasyonda olduğu gibi kafe dekoru yaparken de kendi tarzımızı yansıtabiliriz.

  • Kafe dekorunda vintage cafe oldukça popüler. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde oldukça fazla bulunan bir kafe tarazıdır ve hiçbir zaman da klişeleşmeyecek bir tarz olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Yalnız, vintage tarzı uygulanırken kafe dekorasyon modelleri dikkatle incelenmeli. Çünkü vintage, yapısı gereği içinde göze batacak şekildeki modern ve teknolojik eşyalar bulundurmamalı. Bir püf nokta olarak da antika müzik çalarlarla vintage tarzı destekleyebilir, böylelikle müşterilerin ilgisini çekebilirsiniz.
  • Müze cafe tarzı ise sanatı seven müşterilerin ilgi odağında! Ferah ve nezih bir ortam oluşturmaya dikkat etmelisiniz. Özellikle göz yormayan aydınlatmalar ve duvarlara asacağınız tabloları ön plana çıkarmak için açık renkli duvarlar ve duvar kağıdı modelleri bu kafenin vazgeçilmezlerindendir.
  • Rock cafe ve barlar ise gençlerin en çok uğradığı tarzdaki kafelerdir. Bu kafeler birçok yerde bulunduğu için dekorasyonu kolay olan kafelerdir. Rock kafe fikirleri genel olarak benzer olmakla birlikte, klasik koyu renk duvarlar, bistrolar ve bar sandalyeleri gibi püf noktaların dışında aydınlatmalar da oldukça önemlidir. Ama aydınlatma kullanırken fazla renkli aydınlatmalar kullanmamaya dikkat etmelisiniz. Örneğin full sarı renklerdeki aydınlatmaların yanında doğru kullanılmayan beyaz renkte bir aydınlatma çirkin bir görüntü oluşturacaktır.

Bunlar gibi daha birçok tarzda cafe dekorasyonu yapabilirsiniz. Bu dekorasyonu araştırarak kendiniz de yapabilecekken, cafe dekorasyonu yapan firmalar ile iç veya dış dekorasyon için anlaşabilirsiniz. Cafe dekorasyonunda en iyi tasarım fikirleri için aşağıdaki sizler için seçtiğimiz kafe dekorasyon fotoğraflarına bakabilirsiniz. Bu harika tasarlanmış kafeler ile hem müşterilerin ilgisini çekecek hem de takdir kazanacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir