Kuğul Koridor Klasik Tasarım
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Giriş-Koridor Dekorasyon >

Modern Giriş – Koridor Dekorasyon Fikirleri

Giriş-Koridor Dekorasyonu 2019

Bir evin ilk izlenimini evlerin girişleri, holleri yansıtır. Bu açıdan, evlerimizin girişlerinin ve koridorlarının ev dekorasyonundaki önemi sanıldığından çok daha fazladır. Koridorlarınız küçük veya büyük hiç farketmez, her türlü dekorasyonu yapılmalı ve sade haliyle bırakılmamalıdır. Bu yazımızda sizlere giriş, koridor ve hol dekorasyonu fikirleri paylaşacağız.

  • İlk olarak aklınızdaki klasik, girişlerin sade olması gerektiği fikrinden kurtulmalısınız. Dekorasyon yapılabildiği gibi, koltuk ve sehpa gibi küçük mobilyalar bile kullanılabilir.
  • Aslında bir evin girişi, evin kalanı hakkında bilgi vermelidir. Evin kalanıyla tarz bakımından uyum sağlamalıdır. Bu uyumu sağlarken fikir karmaşası yaşamanıza gerek yok. Uyumu bazen sadece bir avize ile sağlayabileceğiniz gibi ayna ve çiçek gibi unsurlarla da sağlayabilirsiniz.
  • Eğer evinizde klasik bir tarz kullanacaksanız, şık bir koridor konsolu, çeşitli şekillerde altın renklerinin hakim olduğu çerçeveli aynalar ve gösterişli bir avize modelleri arasından seçimler yaparak evinizin tarzını daha da belirginleştirebilirsiniz.
  • Modern tarzdaki evler için ise daha farklı olarak, renklere dikkat etmelisiniz. Çünkü aslında modern tarzı evlerde uygulamak zordur. Çünkü dekorasyonda yanlışlıkla kullanılan bir klasik eşya bile modern tasarımda uyumsuzluğa sebep olacaktır. Modern tasarımı koridorlara yansıtırken duvar için renk seçimi oldukça önemlidir. Kırmızı, siyah ve gri gibi modern renkler olan ama koyu olan renkler kullanılmamalı. Çünkü bu renkler modernliği sonuna kadar yansıtmasına rağmen koridorlar, odalara göre daha küçük ve dar olduğu için koridoru olduğundan daha küçük ve basık gösterir.
  • Ev girişleri için önemli olan bir diğer seçim ise halı seçimi olacaktır. Ev girişlerinizde zemini evinize uygun olarak düzenlerseniz halı kullanılmasa da güzel ve şık bir görüntü sağlanmış olur. Ama halı kullanmak isteyenler için önerimiz beyaz ve krem gibi açık renklerdeki halı tercihi yapmanızdır.

Aşağıdaki giriş – koridor dekorasyon önerilerimizi inceleyerek bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir