Kruvaze Perde Örnekleri
DekorOne.com > Dekorasyon Fikirleri >

Modern Kruvaze Perde Örnekleri 2019

Kruvaze perde nedir?

Kruvaze perdeler, mekanizmalı perdelerdir. Tülün mekanizmaya monte edilip 2 kulak halinde dikilmesi ile oluşur. Son zamanların en popüler perdelerindendir ve genelde fransız güpürleri ile dekoratif açıdan daha şık bir görüntü oluşturur.

Perdeler evimizin dekorasyon tamamlayıcısıdır. Bu yüzden perde seçimi yaparken perde sekli ve perde rengi gibi etkenlere çok dikkat etmeliyiz.

Son dönemlerin en revaçta olan perdesi, kruvaze perdeler gerek ucuz , pahalı fiyatları ile birçok bütçeye uygunluğu ve gerek ise rengarenk,  desenli olması ile gittikçe popülerleşiyor. Bu da kruvaze perde çeşitleri arasından secim yapmayı zorlaştırıyor.

Kruvaze perde seçerken;

Her şeyden önce evinize renk ve desen olarak uyumuna dikkat etmelisiniz. Açık renklere hakim bir odanız var ise daha koyu renklerde, koyu renklere sahip bir odanız var ise daha açık renklerde kruvaze perde seçmenizi öneriyoruz.

Kruvaze perdeler görünüşleri gereği şekilli olmasından dolayı odanıza dekoratif bir hava katar. Ama kruvaze perdeyi 2 yandan tavşan kulak seklinde kullanabileceğiniz gibi tavandan sarkan yarım aylar seklinde de kullanabilirsiniz. Kruvaze perdelerin sade olanları daha sportif dururken, boncuklu ve dantelli kruvaze perdeler daha klasik bir görüntü oluşturur.

Kruvaze Perde Nasıl Takılır?

Sanıldığının aksine kruvaze perde takılışı oldukça kolaydır, herkes evinde kolaylıkla perdeyi takabilir. Bu perdeler 2 kanat şeklinde dikilen perdelerdir. Bu perdelerin kendilerine ait sistemleri vardır. Bu sistemlere monteli şekilde satılırlar. Kısacası geriye sadece normal perdeler gibi takılması kalır.

Sizler için hazırladığımız kruvaze perde fotoğraflarına bakmadan geçmeyin!  Dekorasyonunu tamamlamanıza oldukça yardımcı  olacaklar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir