Doğal Görünümlü Ofis Dekorasyonu Modelleri
DekorOne.com > Ofis Dekorasyon >

Modern Ofis Dekorasyonu Fikirleri

Ofis Dekorasyonu 2019

Ofis dekorasyonunda yapılacak değişiklikler, iş başarısında büyük bir fark oluşturabilir. Çalışanlar, iş yerinde karanlık veya loş bir ortamda, sıkışık bir şekilde ise çok fazla şey başarmayı ümit edemezseniz. Fakat iş yerinize özgü rahat ve estetik açıdan hoş bir ofis oluşturursanız; işlerinizin yolunda gitmesi için daha olağan bir ortam sağlamış olursunuz.

İşletmeniz için mümkün olan en iyi dekorasyon fikirleri için aşağıdaki önerilerimize göz atabilirsiniz.

Ofis Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elbette, iş yerinde iken çalışmaya odaklanmalısınız. Çalışırken de aynı zamanda ortamın da sizleri teşvik etmesi gereklidir. İş ortamı hem canlandırıcı hem de konforlu olursa, dekorasyonun çalışmalara ve iş başarısına yansıdığını sizler de gözlemleyeceksiniz.

Her şeyden önce ofis dekorasyonunda genel olarak;

  1. Ortamın karmaşık gözükmemesine dikkat etmelisiniz.
  2. Koyu ve bunaltıcı renklerden kaçınmalı, beyaz ve krem gibi ferahlatıcı renkler kullanmalısınız.
  3. Çok fazla eşya kullanmamaya dikkat etmelisiniz.

Sizler için birkaç ofis dekorasyonu aksesuar fikirleri vereceğiz.

  • Ofis aydınlatması bir iş yeri için olmazsa olmazlar listesinin başında gelir. Büyük ve klasik bir salonda kullanılan taşlı avizeler bir ofiste asla kullanılmamalıdır. Bunun yerine daha modern ve ferah aydınlatmalar tercih edilmelidir. Ofis ledler ile de aydınlatılabilir. Ama led kullanırken birden fazla renkteki ledleri kullanmamanızı öneriyoruz. Aydınlatmaların en önemlisi de elbette masa lambaları olacaktır. Çünkü masa lambaları veya abajurlar yetersiz aydınlatma olduğu takdirde hayat kurtarıcı birer parça olacak ve çalışanların yeterli ışık ile daima dinç ve çalışkan olmasını sağlayacak.
  • Çalışanlarınızın masasında dikkat dağıtıcı karmaşıklıkların oluşmasını engellemelisiniz. Bu dağınıklıktan çeşitli organizer masaüstü düzenleyicileri ile kurtulabilirsiniz. Eğer masalar oldukça dar ise bu düzenleyicileri çalışanların uzanabileceği yakınlıktaki duvara asılması daha derli toplu bir görünüm sağlayacaktır.
  • Eğer bir ofis çalışanı iseniz kendin yap(DIY) takvimi işlerinizi düzenlemenizde oldukça yardım ederken aynı zamanda kendi el ürününüz olduğu için sizi çalışırken teşvik edecektir.
  • Yine aynı şekilde ofiste küçük masalar var ise masaüstü duvar rafları, masaüstü eşyalarınızı yerleştirebileceğiniz için ortamı toplayıp düzenleyecektir.
  • İş yerinde patronların yapmış olduğu en büyük hatalardan biri, çalışanların masalarına özel eşyalarını koymalarına izin vermemeleridir. Masalara yerleştirilecek olan fotoğraflar ve aksesuarlar çalışırken teşvik edici eşyalardır.

Ofis dekorasyonu modelleri için aşağıdaki fotoğraflara bakarak aklınızdaki fikirlerin görsel halini inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir