2018 modern oturma odasi modelleri 11
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Oturma Odası Dekorasyon >

Modern Oturma Odası Modelleri 2018

Evimizin en çok vakit geçirilen alanlarından biridir oturma odası. Gün sonunda aile buluşmalarının, eş dost ziyaretlerinin, kahve molalarının, televizyon saatlerinin ve daha pek çok özel ve güzel anın ağırlayıcı mekânlarıdır. En çok zaman geçirdiğimiz alanlardan biri olunca haliyle içinde vakit geçirmekten keyif alacağımız şekilde döşemek isteriz. Baktığımız her köşede görünce bizi mutlu eden detaylar olsun isteriz. İşte tam da bu yüzden bir evin oturma odası dekorasyonu son derece önemlidir. Pratik, konforlu ve şık bir oturma alanı yaratmanın yolu son dönemlerde modern tarza sahip oturma odalarından geçiyor. Modern oturma odaları yaratırken dikkat edilmesi gereken hususları da sizler için derledik.

Modern Oturma Odaları Yaratmanın Püf Noktaları

Modern tavra sahip oturma odaları içinde aynı zamanda minimalist tasarımları da barındırır. Kullanışlılığı ön planda olan, pratikliğe hizmet eden ama şıklığından da ödün vermeyen modern oturma odalarında her bir detay son derece önemlidir ve bu detaylar birbiriyle bağlantılıdır. Zemin döşemesinin duvar rengi ile olan uyumu, mobilya ve aksesuar seçimi bu modern tavrı destekler nitelikte olmalıdır. Oturma alanlarında kasvet veren renklerden kaçınılmalı ve bu alanı kullanan herkesin içini açacak renkler seçilmeli. Modern oturma odası modelleri son yıllarda çok revaçta olduğu için mobilya seçiminde zorlanmayacağınız kesin. Mobilya seçerken göz önünde bulundurmanız gereken unsurlardan biri odanızın büyüklüğü. Odanızın büyüklüğüne göre seçtiğiniz mobilyalarda bakmanız gereken bir diğer önemli unsur ise mobilyanın tasarımı ve döşeme malzemesi. Hangi tür bir mobilya sizi daha çok yansıtır? Hangi döşeme tipi kullanışlılığı bakımından size kolaylık sağlar? Bu sorulara verdiğiniz cevaplar sizi aradığınız mobilya ile buluşturacaktır.

Oturma Odalarında 2018 Trendleri

Peki, oturma odası modelleri 2018 yılında hangi trendleri beraberinde getiriyor? Bu yıl da karşımıza yükselişi geçtiğimiz yıllarda başlayan korner mobilyalar sık sık çıkacak. Her oturma alanında rahatlıkla kullanılabilecek bu kullanışlı mobilyalar aynı zamanda yatak olabildiği için sık misafir ağırlayan ailelerin de tercihi. Yine son birkaç yıldır olduğu gibi puflar ve son derece rahat tekli kanepeler de modern bir oturma alanı yaratırken tercih edebileceğiniz alternatiflerden. Krem, antrasit, bej renkler de 2018 yılında son derece popüler. Zevkinize uygun seçeceğiniz farklı bir rengi yumuşatmak için bu geçiş renklerinden yararlanabilirsiniz.

Oturma Alanlarında Son Rötuşlar

Mobilya seçiminden sonra sıra geldi oturma odanızdaki küçük ama etkili dokunuşlara! Mobilyalarınıza uygun, ısıtan ve kullanışlı halılar ile odanın genel havasını tamamlarken alanın ferahlamasını sağlayacak perdeler seçmeye özen göstermelisiniz. Amaca hizmet edecek bir orta sehpa da modern oturma odası dekorasyonunu tamamlayacak bir unsurdur. Aromatik mumlar ve vazolarla orta sehpa aranjmanları yapabilir, duvarlarda neşeli tasarımlı duvar saatlerine de yer verebilirsiniz. Koltuk şalı ve kırlent gibi ev tekstili parçaları ile de son dokunuşlarınızı yapabilirsiniz. Tamamen sizi ve evinizde yaşayan bireyleri temsil eden bu yaşam alanı keyifle vakit geçirilen bir ortak yaşam haline dönüşecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir