Mor Renk Klasik Yemek Masası
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Yemek Odası Dekorasyon >

Modern Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

YEMEK ODASI DEKORASYONU 2019

Yemek odası belki de evin en işlevsel alanıdır. Zaman zaman yemek yiyerek eğlendiğimiz, zaman zaman ise çalıştığımız mekan olabilmektedir. İsterseniz sadece tatillerde, isterseniz haftada bir, ister de her gün kullanılsın, yemek odaları insanların bir araya geldiği yerdir.

Yemek odanızı tasarlarken alanı nasıl kullandığınız, alanla gerçekten tam olarak ne yapmak istediğinizi iyice düşünmelisiniz. Tarzınız, oda büyüklüğünüz veya bütçeniz ne olursa olsun herkese uygun yemek odası dekorasyon örnekleri bulmak mümkün. Bu yazımızda sizlerle 2019 yılının son trendlerini de derlediğimiz yemek odası dekorasyon fikirlerini paylaşacağız.

Yemek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Neredeyse evin tüm odalarında olduğu gibi yemek odasında da önemli olan şey sizin zevkinize uyup, gözünüze hitap etmesidir. Bu yüzden ilk olarak karar vermeniz gereken şey, yemek odasında kullanmak istediğiniz tarz olacaktır. Tarz belirlemesinin ardından sıra duvarlara gelecektir.

Duvarlarınızın renginin seçiminde yemek odanızın büyüklüğünü dikkate almalısınız. Büyük odanız varsa koyu renkleri de kullanabilirken, küçük odalarda daha açık tonda renkler tercih etmelisiniz. Bu sayede odanız olduğundan daha büyük ve ferah gözükecektir.

Duvarları da tamamladıktan sonra sıra yemek masası seçimine gelir. Yemek masasının seçilmesiyle de yemek odası dekoru hızlı bir şekilde tamamlanacaktır. Yemek masası seçerken tarzınız doğrultusunda ve duvarınızın rengi doğrultusunda seçimler yapmalısınız. Bu seçimde yine oda büyüklüğünü dikkate almalısınız.

Yemek odası aksesuarları ise yemek odasını tamamlayarak dekorasyonun bütün gözükmesini sağlayacaktır. Yine diğer odalarda olduğu gibi, çerçeveler, biblolar, heykeller, aynalar ve resimler kullanabilirsiniz. Ama ekstra olarak yemek odalarında şatafatlı avizeler, büyük heykeller ve büyük abajurlar kullanılabilir.

Aşağıda sizler için seçtiğimiz çeşitli yemek odası dekorasyon modelleri arasından, kendi tarzınıza uygun seçimler yapıp ipuçları alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir