Murdum Rengi Koltuk Takimlari 3
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Oturma Odası Dekorasyon >

Mürdüm Rengi Koltuk Takımları

Mürdüm rengi gizem ve ihtişam ile dolu oldukça görkemli bir renktir. Birçoğumuzun oturma odalarımıza veya salonlarımıza ekleme konusunda isteksiz olduğumuz bir renktir.  Ama bir kez mürdüm rengini oda dekoruna kattığınızda bir daha vazgeçemeyecek ve güçlü bir izlenim oluşturduğunu hemen göreceksiniz.  Bu rengin odalarınız için bir odak noktası olacağından emin olabilirsiniz.

Mürdüm rengi, serin bir renk olarak sınıflandırmak zor. Gölgelerine bağlı olarak sıcak bir renk de olabilir, soğuk bir renk de. Sıcak dokunuşları ve ambiyansı vurgulamak isterseniz, odaya da bir kaç kırmızı veya turuncu vurgu detayı eklemeyi düşünün.  Böylece odalarınız mürdüm rengindeki kusursuz kanepe ve koltukların renklerle buluşumu sayesinde fazlasıyla samimi ve iç açıcı gözükecektir. Mürdüm rengi koltuk takımlarınızın yanında renk kullanırken, bu renkleri yastıkları renkli seçerek elde edebilirsiniz. Renkli yastıklar, her zaman sade koltuk takımlarını olduğundan çok daha güzel gösterecek unsurlardır.

Mürdüm rengi mor renginin bir alt tonu olduğundan dolayı mor rengin asilliğini içinde barındırır. Mürdüm rengi, genellikle modern ve geleneksel iç tasarımda vurgu rengidir. Bir şömine ve süslü bir avize ile dekoru yapılan mürdüm rengi kanepe ve koltuk setleri geleneksel bir oturma odasındaki ana dekor unsurları olacaktır.

Salon İçin Mürdüm Rengi Koltuk Takımları

Evinizde oturma odalarında daha fazla vakit geçiriyor ve salonlarınızı daha az kullanıyorsanız, salonlarınızda daha şık, klasik ve aristokrat bir hava oluşturmanız mantıklı olacaktır. Bu durumda büyük ve ahşapla uyum içinde olan mürdüm koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz. Mürdüm renginin asil havası sizlere daha klasik bir ortam oluşturmanızda yardım edecektir. Diğer eşyalardansa koltuk takımlarını öne çıkarmak için tekli koltuklar yerine ikili ve üçlü koltuklar seçmek daha yerinde bir kara olacaktır. Bu sayede görkemli bir hava oluşturmuş olunur.

Oturma Odaları İçin Mürdüm Rengi Kanepeler

Gün içinde neredeyse en çok vakit geçirdiğimiz yerler oturma odalarımızdır. Bazen televizyon seyrederken, bazen ailemizle sohbet ederken, bazen yemek yerken ve bazen de dinlenirken oturma odalarında bulunuruz. Bu yüzden oturma odaları salona göre daha rahat olmalı. Bundan dolayı oturma odalarınızda büyük ve klasik görünümdeki koltuk takımlarındansa daha sıcak görünümlü, küçük ve rahat kanepeler tercih etmenizi öneriyoruz. Kanepeler yapısından dolayı rahatlığı sağlıyor ama sıcak görünümü ise renklerle vermeliyiz. Bu durumda da mürdüm rengi kanepeler sizin için vazgeçilmez olacaktır. Rengarenk yastıklarla süsleyebileceğiniz mürdüm rengi kanepeler oturma odalarınıza samimi ve sıcak hava katacak, ailenizle rahatça vakit geçirebilmenizi sağlayacaktır.

Yatak Odası ve Çocuk Odaları İçin Mürdüm Rengi Koltuklar

Genellikle yatak odalarımızda yatak ve dolaplarımız olduğundan dolayı fazla yer kalmaz. Ama yine de bir kanepeye, koltuğa ihtiyacımız olur. Bu durumda tekli koltuklar odalarımız için oldukça yerinde bir seçim olacaktır. Bu koltukların rahatlığı ve odamızla uyumlu olan rengi ise bir diğer önemli unsurdur. Çocuk odalarınıza seçeceğiniz neşeli bir renk olan mürdüm rengi koltuk, çocuklarınız için iyi bir seçim olacaktır. Aynı şekilde sizlerin yatak odaları da kahverengi gibi mürdüm rengi ile uymayacak bir renkte değilse, siyah beyaz gibi odalarınıza çok hakim ve baskın karakterde bir renk değilse mürdüm rengi seçeceğiniz tek kişilik koltuk odanıza renk ve sıcak bir hava katacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir