mutfak masasi takimlari ve fiyatlari 1
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Mutfak Dekorasyon >

Mutfak Masası Takımları ve Fiyatları 2018

Mutfak dekorumuzda önemsememiz gereken birçok şey vardır. Bunlardan biri de seçeceğimiz mutfak masalarıdır. Çünkü mutfaktaki neredeyse tek mobilya mutfak masa takımlarıdır. Bu takım çeşitleri de gün geçtikçe artmaktadır.Bu çeşitlilik arasında seçim yapmak da zorlaşır. Önemli olan şey ise mutfağımızın şekliyle kendi zevkimizi birleştirebilmektedir. Bu yazımızda sizlere bu konudaki püf noktaları vereceğiz.

Mutfak Masa Malzemeleri

Birçok insan tarafından masanın hangi malzemeden yapıldığı önemsenmese de uzun süreler boyunca kullanış açısından en önemli şey budur. Tercih edeceğimiz malzemenin kolay silinebilir olması da çok önemli bir noktadır. Eğer cam ve lake malzemelerinden yapılmış bir masa takımı kullanılırsa çabukça kirlenip, temizlenmesi gerekeceği unutulmamalıdır. Ama mutfağımızın genel renklerine uygun ve dayanıklı ahşaptan yapılmış masalar tercih ederseniz kullanım açısından daha rahat olur ve lekelerin derdinden kurtulmuş olursunuz.

Mutfak Masası Şekilleri

Masamızın şekline karar verirken dikkat etmemiz gereken en önemli şey mutfağımızın büyüklüğüdür.
1- Eğer küçük bir mutfağınız varsa; yer kaplamayacak ve renk olarak mutfağınızı boğmayacak masalar tercih etmelisiniz. Eğer mutfağınız kare ise kare masalar, dikdörtgen ise dikdörtgen masalar seçmeniz mutfağınıza daha hoş bir görüntü sağlayacaktır. Bu mutfaklarda katlanabilen masalar tercih ederseniz amacınıza ulaşırsınız. Böylece normal zamanlarda katlı ve ufak bir masanız olurken, gerektiğinde açarak kullanabilirsiniz. Bu sayede hem kullanış açısından hem de mutfağınızın görüntüsü açısından sizi mutlu eder. Bir diğer kullanışlı masa çeşiti ise duvara monteli masalardır. Eğer bu masalardan seçerseniz görüntü açısından sizi çok memnun edecektir ve kesinlikle mutfağınızı daraltmayacaktır. Ama bu masaların eksi yönü ise fazla kişilik olmamasıdır. Her iki masa türünde de dikkat etmeniz gereken şey ise masanın rengidir. Eğer koyu renkte masalar tercih ederseniz mutfağınızı olduğundan da küçük gösterir. Bunun için açık renkli ve mutfağınıza uyan renkte masalar tercih etmelisiniz.
2- Eğer çok büyük bir mutfağınız varsa; küçük bir masa alınırsa, elbetteki geniş durur ama mutfağımızın boş görünmesine de neden olabilir. Elinizde geniş alan olduğu için tercihlerinizi yaparken pek zorlanmazsınız. Koyu renkleri de tercih edebilirsiniz çünkü mutfak büyük olduğu için mutfağınızın boğuk gözükmesine neden olmaz.
Her iki mutfakta da çocuklarınız var ise, önemli olan şey masalarınızın köşelerinin çok sivri olmamasıdır.

Fiyatlar

Mutfak masanınızın fiyatları yapıldığı malzemeye göre değişim göstermektedir. Eğer kalitesiz malzemeler seçerseniz çok ucuza masa takımı satın alabilirsiniz ama kullanım süresi azalacaktır ve tekrar satın almanız gerekecektir. Bu yüzden hem kaliteli hem de bütçenize uygun masa takımları tercih etmelisiniz. Böyle masa takımları da çokça vardır. Az sandalyeli küçük masalar tercih ederseniz de fiyatlar düşecektir. Yukarıda önerdiğimiz masa takım çeşitlerinden ise en uyguna gelecek olan, duvara monteli ve az sandalyeli masa takımlarıdır. Bu masa takımları hem hoş görüntüsü ile gözünüze hitap eder hem de az maliyetli olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir