2019-Mutfak-Perdesi-Modelleri-6
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Mutfak Dekorasyon >

Mutfak Perdesi Modelleri 2019

Perdeler, ev dekorunuzun tamamlanmasında en önemli unsurların başında gelir. Perdeler adeta odaların kıyafeti konumundadır. Perde seçiminde en zor olan odanız ise tabi ki mutfak olacaktır. Bu yazımızda sizlerin ihtiyaçlarına göre 2019 mutfak perdesi çeşitleri derledik. Mutfaklarda sürekli yemek yapıldığından dolayı perdeler sürekli kirlenme durumunda olacaklardır. Bu yüzden perdelerinizin kumaşını ve rengini seçerken kir tutmayan perde ve kolay temizlenen perde olmasına dikkat etmelisiniz.

Silinen Perdeler!

Ahşaplar artık sadece mobilyalarımızda değil perdelerimizde de kullanılmaya başladı. Zamanın ilerlemesi ile artık perde yıkama devri geride kalıyor. Ahşap stor ve jaluzi perdeler ise mutfaklar için birebir. Ahşap yapısının evlerinize katacağı otantik ve modern hava ise evinizde dekorasyon açısından oldukça güzel duracaktır. Ahşap perdeler alırken sadece neme karşı duyarlılığını kontrol etmelisiniz. Ucuz olsun diye kalitesiz perdeler almamalısınız. Eğer kalitesiz ahşap perdeler satın alınırsa zamanla sildikçe kabarma yapabilir. Ama kalitelisi alınmış ise kullanım ömrü oldukça uzun olacaktır. Yıkama derdi de olmadığından mutfaklarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sadece tozlandığında nemli bir bezle silmeniz yeterli olacaktır.

Karanlık ve Küçük Mutfaklar İçin Şeffaf veya Tül Perdeler

Mutfağınız küçük ve ışık almıyor mu? Bu durumda güneşlik kullanmadan sadece çeşitli renk ve tasarımlardaki tül perdeler kullanabilirsiniz. Son zamanlarda beyaz rengin dışında rengarenk üretilen tül perdeler içeri gün ışığı alarak mutfaklarınızı olduğundan daha geniş gösterecektir. Şeffaf perdeler ise 2019 yılının gelmesiyle birlikte artık evlerde de yerini almaya başladı. Eskiden sadece mağaza ve dükkanlarda kullanılan bu perde çeşitleri artık kırmızı ve mor gibi değişik ve dikkat çekici renkleriyle evlerimizde yerini alıyor. Özellikle mutfaklarda kullanılan şeffaf perdelerin bir diğer iyi yönü ise silinebilirliği… Silinme özelliği sayesinde yıkamanıza gerek kalmadan ve uğraşmadan perdeleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şeffaf olduğu için de içeri giren ışıkla artık mutfaklarınız olduğundan daha büyük gözükecek!

Modern Perdeler

Mutfaklarınız için tavsiye edeceğimiz bir diğer perde çeşidi ise zebra desen perdeler olacaktır. Zebra desen perdeler mutfaklarınızın aydınlık görünmesini sağlayacaktır. Seçeceğiniz perde rengi siyah beyazın aksine mavi beyaz veya yeşil beyaz gibi daha açık renklerde olursa mutfağınız daha hafif ve modern bir havayı yakalayabilir. Şeritler halindeki bu perdeler mutfaklarınıza, çizgileri sayesinde klasik görünümün dışında çağa yakışır bir görünüm kazandıracaktır. Klasik perdelerin aksine zebra desen stor perdelerin temizliği ise daha kolay olduğu için tercih etmenizi öneriyoruz.
Genel olarak mutfaklarınıza perde seçimi yaparken kolay temizlenebilen ve ışık geçirgenliği fazla olan perdeler almanızı tavsiye ettik. Bunun yanında da perdelerin renk ve desenlerinin mutfaklarınıza uygun olmasını da sağlamanız gerektiğini unutmamalısınız. Eğer desenli duvar kağıdı kaplı bir mutfağa sahipseniz desenli perde seçimi oldukça yanlış olacaktır. Çoğu zaman desenli ve karışık mutfaklarınızı sade perdeler ile, sade ve tekdüze mutfaklarınızı ise daha desenli perdeler ile kombinlemelisiniz. Renklerle oynamak ise desenlerle oynamaktan daha zordur. Göz yormayan renklerdeki , tamamen kahverengi ve tamamen siyah gibi koyu renklerdeki mutfaklar oluşturmamaya özen göstermelisiniz. Açık renkler tercih etmeniz ise mutfaklarınız için çoğu zaman doğru bir karar olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir