Nubuk Koltuk Takimi Modelleri 7
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Oturma Odası Dekorasyon >

Nubuk Koltuk Takımı Modelleri

Evinizi mi diziyorsunuz? Veya koltuk takımlarınızı yenilemek istiyorsunuz da bir türlü karar mı veremediniz? Bu yazımızda size en çok tercih edilen koltuklardan olan nubuk koltuk takımları hakkında bilgi vereceğiz. Her zaman evlerimizin en şık olmasını ve iyi gözükmesini isteriz. Bunun içinde hep mobilyalarımızın güzel görünümde olması ile başlarız. Bu başlangıçta nubuk koltuk takımlarınızın asaleti ile sizler de güzel dekorlar oluşturabilirsiniz.

Nubuk koltuk takımlarının birçok çeşidi bulunmaktadır.

İlk olarak sizlere Tv köşeniz için olan nubuk koltuk takımlarından bahsedelim. Tv köşemiz olan alan neredeyse evimizin en çok vakit geçirdiğimiz alanlarıdır. Akşamları işlerden yorgun argın gelindiğinde kendimizi atıp, rahatça televizyonumuzu izleyeceğimiz rahat ve güzel alanlar oluşturmak hepimizin istekleri arasında. Bu açıdan televizyon köşelerinize seçeceğiniz koltuk takımlarında önceliğiniz rahatlığı olmalı. Nubuk koltuk takımlarından minderli olanları, sizlere bu rahatlığı fazlasıyla verecektir. Küçük bir tv köşesi oluşturmak istiyorsanız L model koltuk takımları tam da size göre. Böylelikle hem nubuk koltuk takımlarının rahatlığına ulaşacak hem de kendinize küçük ve şık bir televizyon köşesi oluşturmuş olacaksınız.

Eğer salonlarınız için büyük ve gösterişli nubuk koltuk takımları düşünüyorsanız, kenarları ahşap olan koltuk takımlarından seçebilirsiniz. Böylelikle ahşap ve nubuk kumaşın mükemmel uyumu ile salonlarınızda istediğiniz o şık ve otantik havayı oluşturabilirsiniz. Seçimlerinizi rengarenk nubuk koltuklardan yana yaparsanız şıklığın yanında modern ve ferah görünüme de kavuşabilirsiniz.

Yatak odalarınız gibi küçük odalarda kullanmak istediğiniz tek kişilik koltuk seçerken, seçimlerinizi yine nubuk koltuklardan yana yapmanız yararınıza olacaktır. Yeni çıkan tek kişilik koltuklarda altlarında ekstra bir bölüm bulunmakta. Bu bölümler sayesinde tek kişilik koltuğa oturduğunuzda da ayaklarınızı uzatıp rahatça kitabınızı okuyabilirsiniz. Bu rahatlığın ekstra güzel yanı ise elbette ki nubuk dokusunun o güzel yumuşaklığı olacaktır.

Nubuk Koltuklar Nasıl Temizlenir?

Nubuk koltuk temizliği koltuk takımlarını almadan kafalarda hep bir soru işareti oluşturur. Ama bu temizliği kafanıza bu kadar takmanıza gerek yok. Zira nubuk koltuk temizliğinin diğer koltuk temizliklerinden çok da bir farkı bulunmamaktadır. Hatta nubuk deri yapısı gereği belli aralıklarla temizlenirse diğer koltuklara göre daha temiz kalacak ve daha uzun ömürlü olacaktır. Sadece dikkat etmeniz gereken çok önemli unsurlar vardır. Bunlar fazla su ve kimyasal madde kullanmamaktır. Eğer fazla su kullanılırsa nubuk deride çatlama olabilir. Fazla kimyasal madde kullanımında ise deri özelliğinden dolayı nubuk deri yapısında bozulmalar meydana gelebilir. Eğer koltuk temizliğini kendiniz yapacaksanız;

  • Sıradan bezler yerine mikrofiber bezler tercih edilmeli, böylelikle yapısı zarar görmez.
  • Bezdeki su iyice sıkılarak temizlik yapılmalı, fazla su kullanmamaya özen gösterilmeli.
  • Koltuk yapısı bozulmaması için sıradan deterjanlar yerin koltuk şampuanları kullanılmalı.
  • Sildiğiniz koltuk ıslak ise ıslak kalmaması için kuru bir bezle ıslaklığı alınmalı veya hava alarak kuruması sağlanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir