Palet Sehpa Modelleri 2
DekorOne.com > Dekorasyon Fikirleri >

Palet Sehpa Modelleri

Bu yazımızda sizler için palet sehpa modelleri ve çeşitlerini derledik. İlk olarak “palet sehpa nedir?” sorusunun cevabını verelim. Palet sehpa, genelde salon ve oturma odalarında koltuk takımlarının ortasında kullanılan, bir diğer adıyla da orta sehpadır.

Palet sehpa, oturma odalarımızı dizdikten sonra gerek tasarım olarak gerekse de ihtiyaç olarak oldukça önemli bir dekor unsurudur. Büyük küçük birçok çeşidiyle de her tarza ve fikre de uyum sağlayabilir. Orta sehpalar, koltuklarınızda otururken içeceklerinizi koyduğunuz birer sehpadan daha fazlasıdır. Bu sehpalar dekoratif açıdan oldukça şık durmasının yanı sıra yeri geldiğinde yemek yediğiniz, yeri geldiğinde etrafında oyun oynayabileceğiniz bir masa… Üstlerine yerleştireceğiniz mum, biblo ve dergi gibi unsurlarla da odalarınıza ayrı bir hava katabilirsiniz.

Son zamanlarda ise evde palet sehpa yapımı oldukça yaygınlaşmıştır. Genelde ahşap malzemelerle yapılan sehpalar renkli boyalarla kendi zevkinize göre tasarlayabilirsiniz.

Siyah – Beyaz Palet Sehpalar

Palet sehpalar arasında nerdeyse en az tercih edilen üstlerinde yazılar olan düz beyaz veya siyah orta sehpalarıdır. Ortama gotik bir hava kattığından dolayı genelde gençlerin evlerinde kullandığı bir sehpa türüdür. Gotik havanın yanı sıra düzgün dekor edildiğinde odalarınıza oldukça modern bir görüntü oluşturacaktır.

Ahşap Palet Sehpalar

Günümüzde evlerinde otantik veya klasik hava oluşturmak isteyenlerin vazgeçilmezi olan palet sehpa türüdür. Başta kahverengi, krem olmak üzere birçok renk ve seçeneği bulunmaktadır. Satın alınırken ucuz olmasındansa neme dayanıklı olanının alınması oldukça önemlidir, böylece kabarma yapmaz. Kalitelisi alındığı takdirde bir ömür kullanılabilir. Zamanlar ev dekorunu değiştirdiğinizde bile palet sehpa boyama ile sehpaları evinize uygun hale getirebilirsiniz.

Tekerlekli Palet Sehpalar

Kullanım ve temizlik kolaylığı açısından en rahat sehpalardır. Tekerlekleri sayesinde rahatça yerini değiştirip temizlik yapılabilir. Aynı zamanda tekerlek görüntüsü ile klasik ortamları biraz daha sporlaştırıp modern gösterirken, spor ortamlara da rahatlıkla uyum sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir