pembe tonlarda bebek odasi dekorasyonu 8
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Bebek Odası Dekorasyon >

Pembe Tonlarda Bebek Odası Dekorasyonu

Çocuk sahibi olacaklarını öğrenen çiftler, ailelerine yeni katılacak evin en minik üyesi için hemen hazırlıklara başlamaktadır. Bu hazırlıkların başında da bebek odası dekorasyonu gelmektedir. Özellikle kız çocuklar için kullanılan pembe renkler, yeni doğacak bebek henüz dünyaya gelmeden evlerde varlığını göstermeye başlamaktadır. Büyük bir heyecanla ailelerine katılacak yeni üye için bebek odası hazırlığında olanlar için hazırladığımız; kız bebek odası dekorasyon fikirleri hakkında güncel bilgiler sunacağımız yazıyı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Ailenize katılacak minik birey için bebek odası dekorasyonu yapılırken ilk dikkat edilmesi gereken durum bebeğinizin beşiğinin yeterince güneş ışığı alabileceği bir noktada olup olmadığıdır. Özellikle yeni doğan bebeklerin yeterince güneş ışığı alarak büyümeleri kemik gelişimleri açısından çok önemlidir. Beşik bebek odasında güneş alabileceği en doğru noktaya yerleştirildikten sonra gardrop, şifonyer, koltuk gibi diğer eşyalar onun etrafında konumlandırılarak en doğru bebek odası yerleşimi sağlanmış olur.

Bebek Odasında Bulunması Gereken Eşyalar Nelerdir?

Bebek odalarının olmazsa olmazı beşiktir. Çok fazla farklı çeşitte bulunabilen bebek beşikleri içinden, ihtiyaçlarınıza en uygun olanı satın alarak diğer eşyaları da beşiğe uygun bir şekilde seçebilirsiniz. Pembe renkte bebek odası dekorasyonu yapılırken beşik beyaz ya da pembe seçilebilir. Bebeğin ve sizin ihtiyaçlarınıza uygun olarak alınacak gardrop beşiğin hemen kenarına koyulmamalı ve mutlaka duvara sabitlenmelidir. Bebek odalarında görsel şıklığı etkileyen diğer detay da genellikle anne ya da babanın bebeğin yanında vakit geçirilebilmesi koyulan için dinlenme koltuğudur.

Bütün ailelerin kendi ihtiyaçlarına göre istedikleri eşyalarla dekore edebileceği pembe renkli bebek odaları evin en yeni üyesine ev sahipliği yaptığı için işlevsel ve şık olmalı ve fazla eşyadan kaçınılmalıdır. Bebek odası dekorasyonunda büyük önem kazanan duvar kağıtları, oldukça şık görünmekte ve hızlı temizlenebildikleri için anneler tercih etmektedir. Duvar kağıdı seçimi yapılırken gözü yormayan renk ve desenlerde seçimler yapılması faydalı olacaktır. Yeni doğan bebeğinizin huzur bulabileceği bir oda dekorasyonu için pembenin açık tonları oldukça elverişlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir