Portmanto Vestiyer Modelleri 8
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Giriş-Koridor Dekorasyon >

Portmanto Vestiyer Modelleri

Evimizi dekore ederken eşyalarımızı içlerine koyacağımız ve etrafın düzenli gözükmesini sağlayan dolaplara başvururuz. Bu dolaplardan biri de evimize ilk girdiğimiz anda ihtiyaçlarımızı karşılayıp, evimizi düzenli tutan vestiyerlerdir. Çeşit çeşit, renk renk vestiyerler arasından seçim yapmak zor olsa da kendiniz için en iyi olanını seçmenizde size yardımcı olmaya çalışacağız.

1) Antrenin küçük gözükmemesi için; Vestiyerin modelinden önce dikkat etmeniz gereken ilk ve en önemli şey vestiyerlerinizi koyacağınız yerdir. Her ne kadar kapıdan girer girmez gördüğümüz ilk yeri vestiyerlere veriyor olsak da bu hepimizin yaptığı bir yanlıştır. Çünkü vestiyerlerimizi koyacağımız yer evin girişi olduğundan dolayı ilk izlenim açısından önemlidir ve evin genel havasına uyum sağlamalıdır. Eğer dar bir alana büyük bir vestiyer yerleştirirseniz evinizin görülen ilk yeri boğucu bir hale bürünür. Bu yüzden antrenizde girintili çıkıntılı duvarlarınız varsa o boşluklara küçük vestiyerlerinizi koyabilirsiniz. Ama evinizin antresi buna elvermeyecek gibi küçükse kullandığınız vestiyerlerin tüm yüzünün ayna ile kaplı olması antrenizi geniş gösterecek bir ipucudur.
2)İhtiyaçları karşılaması; Eğer portmantolarınıza montlarınızı asmak dışında görevler de eklemek istiyorsanız, portmantolarınızı antreniz elverdiği biçimde genişletip, yeni gözler ekleyebilirsiniz. Bu sayede hem montlarınızı asar, ayakkabılarınızı yerleştirirsiniz hem de ortalıkta düzensiz görüntü oluşmasına neden olacak küçük eşyalarınızı kaldırmış olursunuz.
3)Oturaklı vestiyerler; Antreniz ekstra bir puf, koltuk koyacak kadar geniş değilse ve buna ihtiyaç duyuyorsanız oturaklı vestiyerleri kullanabilirsiniz. Hem hoşbir görüntü sağlayacak hem de ayakkabılarınızı giyerken oturmanızı sağlayacaktır.
4) Alan küçüklüğünde; Eğer antreniz büyük portmantolar almaya elverişli değilse üzülmeyiniz. Sadece montlarınızı asabileceğiniz küçük portmantolar da bulunmaktadır. Elbette ki büyük vestiyerler kadar ihtiyaçlarınızı karşılayamaz ama yine de ortalığa atılan mont dağınıklığından kurtulmak için güzel bir alternatiftir.
5)Kiler gibi vestiyerler; Büyük bir antreniz var ve evinizde kiler yoksa kocaman vestiyerler en az kilerler kadar ihtiyacınızı karşılayacaktır. Ama bu vestiyerler aşırı büyük ve neredeyse antrenizin tamamını kapsayacak şekilde olduğundan dolayı antrenizi küçük gösterebilir. Bu durumda; dolaplarınızın rengini açık renkte veya duvar renginizle yakın renklerde tutabileceğiniz gibi dolapların üstünü kaplayacak aynaları da kullanabilirsiniz.

Yapılan Yorum Sayısı (1)
  1. Pınar Balkan dedi ki:

    Portmantoyu çok beğendim fiyat alabilirmiyim kahverengi sürgülü olan model

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir