rengarenk mutfak dekorasyonu 5
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Mutfak Dekorasyon >

Rengarenk Bir Mutfak Hoşunuza Gider Miydi?

Mutfak, bayanların evleri içerisinde en çok zaman geçirdikleri yaşam alanıdır. Ev seçimlerinde en çok mutfağa dikkat ederek, mutfağı büyük evleri tercih ederler. Mutfak, bayanlar için sadece yemek yenen bir yer değil, bir yaşam alanıdır. Bu yüzden bayanlar sık sık mutfaklarında değişimlere giderek mutfak dekorasyonu önerileri almaya hazırdırlar. Mutfakla ilgili pek çok dekorasyon örneği olmasına karşın, son zamanlarda popülerliği artan renkli ve canlı tasarımlar, bayanların ilgisini daha fazla çekmektedir.

Renkli Mutfak Akımının Başlangıcı

Klasik tanımıyla beyaz eşya olarak geçen dayanıklı tüketim eşyaları, alışık olduğumuz beyaz renkli buzdolabı, çamaşır makinası ve bulaşık makinası tasarımlarında değişikliğe giderek; gri, siyah, kırmızı, pembe ve sarı gibi farklı renkte üretim gerçekleştirmeye başladılar. Bu akımı, yemek masaları, sandalyeleri ve hatta mutfak dolaplarında arka arkaya çıkan renkli tasarımlar takip ederek renkli mutfak dekorasyonu modasını başlatmış oldu. Hanımlar da birbirinden canlı bu tasarımlardan faydalanarak, zevkleri doğrultusunda yaşam alanları üzerine alışılagelmişin dışında tasarımlar ile yepyeni dekorasyonlara sahip oldular.

Küçük Değişiklikler İle Şaşırtıcı Sonuçlar

Özellikle yeni evli, genç bayanlar renkli tasarımlarla daha çok ilgileniyorlar. Gençliğin enerjisini en iyi yansıtan canlı renkler ile mutfaklara yapılan sihirli dokunuşlar, ortaya mükemmel sonuçlar çıkarır. Sıradan mutfak tezgahlarını tercih etmemek, buzdolabında beyazdan kaçınmak, yenilenen mutfak dolapları ve şirin bir yemek masası ile mutfağınızı hayallerinizin ötesine taşıyarak görenleri hayran bırakacak güzellikte bir mutfak dekorasyonunun sırlarını sizlere sunacağız.

Alternatiflerle Mutfak Dekorasyonu

Değişime nereden başlayacağını bilemeyen hanımlara, alternatiflerle mutfak için renk önerisi sunmaya çalışacağız. Değişime, renkli mutfak modasını başlatan klasik ismiyle beyaz eşyadan başlayacağız. Grinin asaletini ya da beğendiğiniz renkte bir seçimle işe başlayabilirsiniz. Seçtiğiniz renge göre siyah, antrasit veya başka bir renkte granit tezgah ile ikinci dokunuşunuzu belirleyebilirsiniz. Tezgâh arkası fayans ile uyumlu yer seramiği, mutfağın şıklığının tamamlayıcısı olacaktır. Country tarzı renkli ya da ahşap renginde bir mutfak dolaplarını, bu seçiminize uyan yemek masası ve sandalyeleri ile birlikte seçerek son dokunuşa hazır hale gelirsiniz. Son dokunuşunuz da duvar boyası rengi seçiminde. Canlı renkte seçtiğiniz eşyaları ön plana çıkartacak soft veya mat duvar boyası rengi ile şirin bir mutfak saati, size harika bir mutfak dekorasyonu sunacaktır. Hayallerinize ulaşmanın hiç de zor olmadığını size basit bir örnek ile göstermiş olduk. Hemen işe koyularak verdiğimiz yardımlarla siz de mutfağınıza hayat verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir