Erkek Genç Odası Dekorasyon Önerileri
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Genç Odası Dekorasyonu >

Renkli ve Neşeli Genç Odası Dekorasyonu

GENÇ ODASI DEKORASYONU 2019

Ev dekorasyonu yaparken, belki de en zorlandığımız oda, genç odası olacaktır. Bir gencin yatak odasını dekore ederken birçok gerginlik yaşanabilir. Ama ebeveynler olarak unutmamanız gereken şey şudur ki, o oda gencin odasıdır. Yani aslında, oda dekorasyonunda asıl önemli olan şey o odayı kullanan kişinin istekleri doğrultusunda dekore etmektir.
Genç odasının boyutların bakılmaksızın, çocuğunuz için muhteşem bir oda oluşturabilirsiniz! Şimdi sizlerle birkaç gen odası dekorasyonu önerisi paylaşacağız.

Gençlerin Tarzını Nasıl Birleştirebileceğinizi Öğrenin!

Gençlerin dekorasyonda istedikleri ama size uygun gelmeyen ögeleri hemen silmenize gerek yok. Örneğin, genç kızın hayallerindeki tüllü cibinlikli yatak odada bulunmalı. Bu sayede hem çocuklarınızda iletişiminiz düzelirken hem de onların isteklerini yerine getirerek, odalarında daha rahat hissetmelerini sağlayabilirsiniz. Ancak geri kalan dekorasyonda daha sade eşyalar kullanmaya özen göstermelisiniz. Kısacası elbette ilginç erkekler için arabalı veya kızlar için cibinlikli yataklar kullanılabilir ama bu kullanılırken diğer eşyalarda da abartı kullanmamaya özen göstermelisiniz.
Eğer çocuğunuz sadelikten yanaysa, bırakın sade bir odası olsun. Ama bu odanın sıkıcı ve kötü görünmesi demek değildir. Birkaç canlı ve modern renklerle odanın havası büsbütün değişebilir.

Birden Fazla Görevi Olan Mobilyalar Seçin

Özellikle genç odası dekorasyonu yaparken oda boyutu biraz küçükse bu tarz mobilyaları seçebilirsiniz. Çünkü hem mobilya seçiminde sınırlama yapılmış olmayacak hem de daha tarz ve kullanışlı mobilyalar seçilmiş olacak. Somya yatak gibi çift kullanışlı yatak fikirleri son zamanlarda oldukça revaçta. Hem yatak olarak hem de somya olarak kullanıldığı, takdirde gün içinde de gençlerin odalarında rahatça vakit geçirebilmelerini sağlayacak.
Bir diğer örnek de kitaplık seçimi olacaktır. Kitaplık seçiminde ise büyük ve yer kaplayan kitaplıklar yerine küçük ve odanızı asla daraltmayan raf kitaplık modellerini inceleyebilirsiniz.

Renkli ve Neşeli Genç Odası Aksesuarları

Genç odası aksesuarlarını seçerken de onların ruhuna uygun aksesuarlar seçmeniz oldukça önemli. Oğlunuz yatak örtüsünü Beşiktaşlı mı istiyor, bırakın olsun. Bu, onun odasındaki rahatlığını arttıracaktır. İlginç tablolar ve posterler de aslında bir gencin odasında olması gerekenlerdendir. Bu aksesuarlar dekoratif açıdan da odanın daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Aydınlatmalar ve aynalar da bir genç odasının olmazsa olmazlarındandır. Gerek ders çalışırken kullanılacak masa lambaları, gerek avizeler dekorasyonun çok önemli parçalarıdır. Dekoratif ledler de son zamanlarda birçok genç tarafından kullanılmaktadır. Açıkçası bu ledlerin odaya kattığı hava da yadsınamaz bir gerçektir.

Bunlar ve daha birçoğunun bulunduğu genç odası dekorasyon örnekleri için aşağıdaki fotoğraflara bakabilir, yeni fikirler edinebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir