salon icin asma tavan modelleri 6
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Salon Dekorasyon >

Salon İçin Asma Tavan Modelleri

Asma tavan modelleri ev için zenginliği göstermek adına, çok eski zamanlardan beri kullanılan bir dekorasyon önerisidir. Modern çağda ise bu ürünler ile salon dekorasyonunda çok hoş bir dokunuş yapılabilmektedir. Salon, mutfak ve oturma odalarında kullanılan led ışıklı asma tavanlar, son zamanlarda oldukça popülerdir. Banyo dekorasyonlarında da kullanımına rastlanmaktadır. Asma tavan modelleri fiyatları, modele, kaliteye ve şekle göre değişiklik gösterebilmektedir.  Oturma odası asma tavan modelleri, ışıklandırmayı güçlendirmek amacı ile de incelenebilir.

Asma Tavanlar Ne Kadar Süre Kullanım Ömrüne Sahiptir?

Asma tavan modelleri 2018 yılında da büyük ilgi görmektedir. Pek çok kişi bu ürünün uzun ömürlü olup olmadığı konusunda şüpheye düşebilir. Kaliteli malzemelerden üretilmiş asma tavanlar, oldukça uzun ömürlüdür. Modern asma tavan modelleri, nefes alabilir malzemelerden üretildikleri için daha uzun süre kullanılabilmektedir.  Sağlık açısından da bu kaliteli malzemelerden üretilmiş ürünlerin seçilmesi önerilmektedir. En üst katta bulunan ve çatıda su sızıntısı sıkıntısı olan yerlerde asma tavan kullanılamamaktadır.

Güzel asma tavan modelleri yalnızca estetik bir görünüm sağlamazlar. Asıl tavan ile salon ortamı arasında bir nevi perde işlevi görür. Nemli ve ıslak hava asma tavanın arkasında kaldığı için daha kuru bir ortam elde edilebilir. Asma tavan ve ortam arasında hava akışı gerçekleştiği için bütünlük de sağlanmaktadır. Sağlık ve konfor açısından da tercih edilebilecek bir üründür.

Asma tavanlar, dikdörtgen ya da kare bir şekle sahip olmak zorunda değildir. Genellikle alçıpan kullanıldığı için istenilen şekil rahatlıkla elde edilebilmektedir. Çember, daire, şerit, elips gibi şekillerde çok sayıda asma tavan örneği incelenebilir. Asma tavan konusunda herhangi bir fikir sahibi olmayanlar, örnekleri inceleyerek karar verebilirler. Salon için kullanılan asma tavanlar, salona oldukça şık ve modern bir hava katacaktır. Bu nedenle, salon dekorasyonunun da modern tarzda olması gerekmektedir. Klasik olarak dekore edilmiş bir salonda ise bu tarza uyabilecek bir asma tavan tercih edilmeli ya da hiç kullanılmamalıdır. Işıklı asma tavanlarda beyaz ışık yerine renkli ışıklar da kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir