2018 salon yemek masasi modelleri 1
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Salon Dekorasyon >

Salon Yemek Masası Modelleri 2018

Misafir ağırlamalarımızın büyük bir bölümünde salonlarımız ön plana çıkar. Bu sebeple salonlara verilen önem diğer odalara nazaran oldukça fazladır. Oturmak istediğimiz evi seçerken başlayan bu süreç, dekorasyon aşamasında da devam eder. Tüm mobilyaları birbiri ile uyumlu seçmeye çalışırken, aynı zamanda bu kadar mobilyayı evimizin salonuna sığmasına da dikkat ederiz. Ayrı bir oturma odası yapmıyorsak, yemek masası, TV ünitesi ve koltuk takımları gibi pek çok eşyayı bir salonda toplamak seçimlerimizde oldukça kısıtlamalara gitmemize sebep olur.

Salon için yemek masaları, yemekli misafir ağırlamalarında kullanacağımız mobilyalarımızdır. Gündelik öğünlerimiz için mutfağı tercih ederken, gelecek misafirleri de düşünerek salonlarımız için uygun yemek masası seçmeye çalışırız. Tarzımız ister country olsun, isterse vintage. Her tarza uygun yemek masası çeşitleri ile mobilyalarımızı seçerek salonlarımızın tasarımını oluşturabiliriz. Salonumuzun geometrik yapısına aykırı olmadıkça, güzel dekorasyonlara sahip olmamız mümkündür.

Oturma Odası Sahipleri İçin Yemek Masası Seçimi

Oturma odası oluşturanlar için yemek masası seçmek daha kolay bir iştir. TV ünitesi yerleşimi için oturma odası tercih edileceğinden, yemek masası modelleri arasından seçim yaparken kısıtlayıcı bir ölçüt bulunmamaktadır. Salonunuzun boyutlarına göre uzun ve geniş modeller arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Klasik tarzda mobilyalar için doğal ahşap yemek masası kullanarak şıklıkta yarışabilir, yeriniz müsaitse cam kenarına yakın bir yere vintage mobilya tercihine göre bir yemek masası seçebilirsiniz.

TV Ünitesi ile Birlikte Kullanım İçin Yemek Masası Tercihleri

Salon dekorasyonlarının en zorlayıcı ve kısıtlayıcı olanı, TV ünitesi, konsol ve yemek masasının aynı anda kullanmak zorunda kaldığınız evlerde yaşanır. Pek çok salon bu iş için uygun durumda olmaz ve yemek odası yapma zorunluluğu ortaya çıkar. Salonları bu yerleşime uygun olanların seçimleri ise yine odalarının geometrilerine göre farklılık gösterecektir.

  • Dikdörtgen yapıda bir salon için seçeceğiniz yemek masası çeşitleri için yerleştirebileceğiniz alan daha uygundur. TV ünitesi karşısına 3lü bir koltuk ve yanlarına hafif açılı 2 adet berjer yerleştirerek işe başladıktan sonra, kalan kısma da rahatlıkla yemek masanızı yerleştirebilirsiniz.
  • Kare salonlarda bu iş biraz da zordur ve daha geniş salonlara ihtiyaç vardır. Salon genişliği uygun ise salonunuzu iki dikdörtgen gibi düşünerek, yarısına TV ünitesi ve koltukları yerleştirirken, diğer yarısına dikdörtgen bir yemek masasını paralel yerleştirerek ile kolayca dekore edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir