salonda hangi tur duvar kagitlari kullanilmalidir 3
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Salon Dekorasyon >

Salonda Hangi Tür Duvar Kağıdı Kullanılmalıdır?

Salonlarımız bizim göz bebeklerimiz olarak geçer. Salonumuz hayali tuvalimizdir ve biz ne istersek o şekilde çizimler yapar, boyarız. Salonlarımızın içerisini dekore ederken çok farklı malzemeler kullanmaya başladık. Boyaların çeşitleri, duvar kağıtları gibi bir çok ürün kullanmaktayız. Bu ürünleri kullanırken doğru bir şekilde kullanmadığımız da istediğimiz o görüntüyü elde edemeyiz. İşte bu yazımızda sizlere bu konuda çözüm önerilerinde bulunacağız. Eğer aşağıdaki önerilerimize uygun işler yaparsanız salonlarınız güzel hoş duvarlara sahip olacaktır.

İlk önce kullanmak istediğiniz renkleri ve koltuk takımınızın arasındaki uyumu yakalamaya çalışın. Örnek vermek gerekirse koltuk takımınız mavi rengini barındırıyor ise açık mavi ve krem renklerini barındıran duvar kağıdı modelleri kullanmalısınız. Sadece tek renkten oluşan modeller ile duvar boyası arasında bir fark yoktur. Bu nedenle pek tercih etmeseniz iyi olacak. Eğer isterseniz doğal taş desenli, gökyüzü desenli duvar kağıtlarını hatta 3 boyutlu duvar kağıtları da kullanabilirsiniz. Yeter ki uyumu ve kaliteyi sağlayın.

Duvar Kağıtları Nerelerde kullanılır?

Duvar kağıdı kullanmak istiyor ancak nerelerde kullanacağınızı bilemiyorsanız sizler için önerilerimiz mevcuttur. Öncelikle eğer salonunuzun sadece bir tarafına duvar kağıdı yapmak istiyor iseniz en çok odaklanılan bir köşeyi seçmelisiniz. Örnek vermek gerekirse; televizyon köşenizin salonunuzun en çok bakılan yeri ise oranın olduğu duvarda duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Veya çalışma masanız salonunuzda ise o köşeyi daha farklılaştırıp çalışma istediğini kamçılayabilirsiniz.

Salon için duvar kağıdı çeşitleri seçerken, eğer sadece bir köşeyi duvar kağıdı ile kaplayacaksanız diğer duvar renklerine uygun bir renk seçebilirsiniz veya salonunuzdaki eşyalara göre tercihlerinizi yapabilirsiniz. Salon duvarında kullanılabilecek kağıt modelleri, doğal taş veya krem rengi üzerinde çeşitli desenler veya figürler olan bir duvar kağıdı tercih edebilirsiniz. Yemek masanızın olduğu duvara kırmızı renklere sahip bir duvar kağıdı tercih edebilirsiniz. Bunun nedeni kırmızı rengin iştah açıcı bir etkiye sahip olmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir