Sedir Yatak Modelleri 5

Gün geçtikçe hepimiz, ihtiyaçlarımız doğrultusunda daha değişik mobilyalar tercih ediyoruz. Özellikle çocuklarımızın odalarına oldukça fazla emek vererek en güzel odaları oluşturmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de çocukların çok eşyası bulunduğu için, odalarına birden fazla dolap alma ihtiyacı duyuyoruz. Ama yataklarını bazalı yataklardan seçersek eşyalarını yerleştirebileceğimiz, göze batmayan bir yer oluşturmuş oluruz.

Son zamanlarda bazalı yatakların gelişmesi ile birlikte, sedir yataklar tekrar gündeme geldi. Özellikle çocuk ve bebek odalarında kullanılan bu sedir yatak modelleri, çeşitliliğinin de artması ile birlikte çok tercih edilmeye başladı.

Sedir yatakların en önemli avantajlarından biri ise sedir yatak olarak almış olduğunuz mobilyaları ilerleyen zamanlarda, üzerindeki yatakları kaldırıp minderleri yerleştirerek, koltuk gibi kullanabilirsiniz. Bu sayede sedir yataklar modern görüntüsünün yanında ekonomik özelliği ile de avantaj sağlamış oluyor.

Sedir Çocuk Yatakları

Artık çocuklarımız için yaylı yatak devri bitti, sedir yatakları devri başladı. Uzmanlar yaylı yatakların, çocuk gelişiminde engel oluşturduğunu öne sürdüler. Sedirli yatakların ise omurga gelişiminde engelleme yapmadığını ve sağlık açısından daha iyi olduğunu söylediler. Bu sayede çocuklarınızın sağlığını hiç düşünmeye gerek kalmadan, kendi zevklerinize göre istediğiniz sedir yatağı alabilir, çocuklarınızın odasını rengarenk sedir yatak modelleri ile renklendirebilirsiniz.

Çoğu sedir yatak modellerinin  altlarında bulunan sandık, baza gibi olan bölüm sayesinde ise çocuklarınızın oyuncaklarını, kıyafetlerini rahatça yerleştirebilir ve ekstra yer kaplamalarına engel olabilirsiniz.

Bazı sedir yatak modellerinde ise baza olan kısımda baza yerine ekstra bir yatak daha bulunabiliyor. Bu gizli yatak bölmeli sedir yataklar, genellikle çocuklu ailelerde tercih edildiği gibi aynı zamanda misafirleriniz için ekstra yer kaplamayan bir yatak yerine de geçebilir ve sizlere yerden tasarruf sağlatır.

Sedir Beşikler

Artık bebeklerinize almış olduğunuz beşiklerin, çocuklarınız büyüdüğünde atılma devri sona erdi. Alacağınız beşikleri, sedir beşikler arasından seçerseniz bebekleriniz büyüyüp artık o beşikleri kullanamayacak duruma geldiğinde yatakları kaldırıp minderler yerleştirerek koltuk olarak kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra sedir beşikler, klasik beşiklere göre daha farklı göründüğünden çocuklarınız için daha özel odalar oluşturmuş olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir