Siyah Beyaz Hali Modelleri 7
DekorOne.com > Dekorasyon Fikirleri >

Siyah Beyaz Halı Modelleri

Evimizin mobilyalarını seçip, dekor ettikten sonra sıra mobilyalarımıza ve bizlerin tarzına uygun halılar seçmeye geliyor. Yaşam stilimiz için doğru halıyı seçmek oldukça önemlidir. Doku, stil ve renk açısından doğru halıyı seçmelisiniz. Halılar çeşitleri sayesinde görüntü ve hissiyat açısından çok farklı olabilirler.

Halınızı seçerken, yaşam tarzınıza uygun lif, doku ve stil tipini göz önünde bulundurun.

Genel olarak halı seçiminde, salon, oturma odası, çocuk odası, mutfak gibi çok kullanılan alanlarda temizlik açısından siyah gibi daha koyu renkli ve temizliği kolay yapılan halılar tercih edilir.

Yatak odası, misafir odası gibi daha az kullanılan alanlarda ise kendi zevklerimize uygun olarak açık renkli halılar kullanabilirsiniz. Diğer odaların aksine bu odalarda beyaz renkli halılar kullanmanız bile çok sorun oluşturmayacaktır.

Bizler de bu yazımızda sizler için derlediğimiz bu 2 asil renk olan siyah ve beyaz halı modelleri hakkında fikirler vereceğiz.

Modern Evler Oluşturmada Son Dokunuşlar!

Modern evler dekor etmek isteyen birçok insan son dokunuş olarak halı seçimine geldiğinde tıkanma yaşıyor. Acaba renkleri kullanırken çekinmeden mi kullansam? Sade ve dümdüz bir halı mı seçmeliyim? Evim için en uygun halı hangisi? Aslında tüm bu soruların cevabı sizlerin evlerinde ve zevklerinizde yatıyor.

Eğer odanızda renkler çok fazla ise ve siz modern görünümden uzaklaşmak istemiyorsanız siyah ve beyaz halılar tam sizlere göre. Yapı ve kalitesini kendiniz seçeceğiniz bu halıların çok karmaşık desenli olmamasına özen göstermelisiniz. Bu sayede renkleri bol ve desenli olan mobilyalarınızı sade ama asil, küçük büyük halılar ile dekor etmiş olursunuz.

Eğer odalarınızda kullandığınız mobilyalar sade renklerden oluşuyor ve üzerinde desenleri çok yoksa kullanacağınız halılar sadece siyah ve beyaz arka plan üzerinde desenli, çiçekli, şekilli halılar olmalı. Bu sayede ne tamamen sade ne de tamamen karmaşık odalar tasarlamış olursunuz.

Odalarınızdaki mobilyalar koyu renklerde ise sizlere siyah halılardansa beyaz halılar kullanmanızı öneriyoruz, böylece tamamen koyu ve bunaltıcı bir oda oluşturmanız engellenecektir. Aynı şekilde eğer odalarınız tamamen beyaz gibi açık renklerden oluşuyorsa bu odalara renk vermesi açısından renkli halılar veya siyah halılar kullanabilirsiniz.

Siyah ve beyaz renkteki halılar sadece kendi renkleri ile kullanılabildiği gibi birbirine çok yakışan 2 renk olduğundan dolayı siyah-beyaz iç içe kullanılan halılar da oldukça şık halılardır. Böylece hem modern görünümü kazanmış olursunuz hem de çok renk kullanmadan sadece siyah ve beyazın uyumu ile desenli halılar ile dekorasyon yapmış olursunuz. Siyah beyaz halıların birçok desenleri bulunmaktadır. Geometrik şekiller siyah beyaz halılara oldukça yakışmaktadır. Sadece çizgi çizgi bir siyah bir beyaz olarak tasarlanmış halılar olabildiği gibi kare kare, üçgenlerden oluşan birçok model halı bulunmaktadır.  Genelde siyah-beyaz halılarda mozaik işleme halılar kullanılmaktadır. Bu modeller ise evinize ince şıklıklar katacak ve modern görüntüsüne destek olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir