Siyah Beyaz Salon Dekorasyonu Fikirleri ve Modelleri 3
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Salon Dekorasyon >

Siyah Beyaz Salon Dekorasyonu Fikirleri ve Modelleri

Salon dekorasyonu evin en önemli dekore edilmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Dekorasyon ve şıklık elbette öncelikle sizin huzurunuz için yapılmalıdır. Fakat evinize gelecek misafirlerin evinizde rahat etmesi, evinizde huzuru bulmaları için dekorasyona önem vermelisiniz. Elbette misafirlerin eve geldiğinde en çok bulunacakları ortamlar arasında elbette salon bulunmaktadır.

Salon Dekorasyonunda Renklerin Önemi

Renklerin önemi hayatımızda çok büyük yer kaplamaktadır. Renkler insanlarda psikolojik, huzur ve mutluluk gibi bir çok hormonlarını etkilemektedir. Renklerin bu kadar önemli olduğunu düşündüğümüzde Salon Dekorasyonu için seçeceğiniz renk tonlarına çok dikkat etmelisiniz. Evinize geldiğinizde zamanın büyük bir bölümü salonda geçeceğinden renkleri rahatlatıcı ve huzurlu seçmenizin önemi yüksektir. Gözleri yoracak ve insanı daraltacak renkler tercih etmemeye özen gösteriniz. Özellikle çok parlak ve koyu renk tonları tercih etmeyiniz.

Siyah renk insanların içini daraltacak bir renk tonudur. Fakat siyah rengini seven insanlar için bu makaleyi hazırlamayı uygun bulduk. Salonun özellikle beyaz ağırlıklı olmasına özen gösteriniz. Siyah tonlar daha arka planda olursa psikolojik ruh halinizi daraltmayacaktır. Fakat yinede size bu renk tonlarını psikolojik açısından dekorasyonda önermiyoruz. Ofis dekorasyonunda bu renk tonları çok güzel gitmektedir. Eğer evinizde oturma odanızda varsa salonu sadece misafirler için kullanıyorsanız o halde istediğiniz gibi renk dekorasyonu yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir