son moda salon dekorasyonu 2
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Salon Dekorasyon >

Son Moda Salon Dekorasyonu

Dekorasyonda her yıl farklı tarzlar moda olmaktadır. Modayı takip etmek isteyenler, salon dekorasyonu önerileri arasından kendilerine en uygun olanlarını salonlarında deneyebilirler. Salon dekorasyonu nasıl yapılır sorusu, dekorasyona meraklı olan ya da olmayan her kadın tarafından sorulmaktadır. Salonun sadece ev içerisindeki bireylerin değil, misafirlerin de kullandığı bir alan oluşu nedeniyle göze hoş gelen bir düzen yaratılmalıdır. Salon dekoru yapılırken, estetik dokunuşlardan önce salonun boyutlarına uygun dekora edilip edilmediği kontrol edilmelidir. Yanlış bir dekorasyon ile salon olduğundan daha küçük gösterilebilir.

Salon Dekorasyonu İçin Püf Noktalar

Küçük salon dekorasyon örnekleri incelenirse, mobilyalardan duvarlara kadar tüm salonda açık renklerin kullanıldığı göze çarpar. Açık renklerin kullanılma sebebi ise ışığı daha iyi yansıtmaları ve bu şekilde daha ferah bir ortam oluşturmalarıdır. Açık renkler kullanıldığında, salonlar daha geniş görünür.  Eşya seçiminde de dar kesimli mobilyalar tercih edilmelidir. Koltuk yerine köşe takımları kullanmak daha uygun bir tercih olacaktır. Perdeler kesinlikle zemine kadar uzun olmamalıdır. Kısa kesimli perdeler de salonun daha geniş görünmesini sağlar.

Dikdörtgen salon dekorasyon örnekleri ise en çok incelenen örnekler arasındadır. Pek çok ev, dikdörtgen salona sahiptir. Dikdörtgen salonların dekore edilmesi de oldukça eğlencelidir ancak bir kenarı fazla uzun salonların dekorasyonu oldukça zordur. En ve boy arasında uygun bir oran olan dikdörtgen salonlar, kolaylıkla dekore edilebilir. Köşe takımları kullanılarak, salona hoş bir dekor katılabilir. Uzun kenara mobilyaların birbiri ardına sıralanmamasına dikkat edilmelidir.  Zigon sehpalar ya da çeşitli dekorasyon ürünleri ile koltuklar arasında boşluk bırakılmalıdır. Orta sehpa seçiminde elips şeklindeki sehpaların seçilmesi modern bir görünüm sağlarken, ortada kalan alanın çok fazla daralmamasını sağlar.

Büyük salon dekorasyonu ise kişilere geniş bir seçenek listesi oluşturmaktadır. Salonun çok geniş durmasını istemeyen kişiler, salonu bölmeler haline kullanabilirler. Cam kenarında koltuklar ve bir orta sehpa, bir köşede televizyon ve koltuk, bir köşede ise yemek masası şeklinde farklı noktalar oluşturulabilir. Büyük bir salon söz konusu olduğu için mobilya seçimlerinde büyüklük ve genişlik faktörüne dikkat etmeye gerek kalmamaktadır. Küçük ve dikdörtgen salonlarda kullanımından kaçılan koyu renkleri de salonlarda kullanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir