yatak odasi duzeni dekorasyon 3
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Yatak Odası Dekorasyon >

Yatak Odası Düzeni Dekorasyon

Yatak odası evin en özel köşesi olduğu için dekorasyonlarının da özel olması gerekmektedir. Salon, oturma odası gibi evin diğer kısımlarının yanında, dekora edilmesi daha zevkli bir alandır. Size ait bir alan olduğu için istediğiniz şekilde dekora edebilirsiniz. Yaratıcılığınızın sınırlarını sonuna kadar kullanabileceğiniz bir alan yaratabilirsiniz. Yatak odaları, evin diğer bölümlerinden bağımsız bir şekilde de dekore edilebilir.  Evli çiftlerin, dekorasyon için ortak fikirleri ile hareket etmeleri önerilir. Aksi takdirde, kimse beğenmediği bir odada uyumak istemeyeceği için sorunlar oluşabilir.

Yatak Odası Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilebilir?

Yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı şeklindeki sorular, her yatak odası için farklı şekilde cevaplanabilir. Yatak odasının ebatları, sahip olunan mobilyalar ve yatak odasının kullanımına göre tasarım değiştirilebilir. Genel olarak faydalanılabilecek bazı öneriler de bulunmaktadır. Işıktan çok rahatsız olan ve çabuk uyanan kişiler, yataklarını pencere karşısına koymamalıdır. Yatağın baş kısmı pencere altına gelecek şekilde konumlandırılabilir. Kış aylarında yeterince ısınamamaktan şikayet eden kişiler, ayaklar ısıtıcı ya da kalorifer peteğine gelecek şekilde yataklarını konumlandırabilirler.  Makyaj aynaları, günün hangi saatinde daha sık kullanılıyorsa ona göre konumlandırılmalıdır. Sabah saatlerinde makyaj yapıyorsanız, sabah saatlerinde güneşin odanıza geliş yönüne göre aynanızı konumlandırabilirsiniz.

Yatak odası dekorasyon ürünleri seçiminde, yatak odasının ebatları da göz önünde bulundurulmalıdır. Küçük bir yatak odası için çok büyük dolaplar ya da yataklar satın alınmamalıdır. Açık renklerde, minimalist ancak aynı zamanda da kullanışlı ürünler satın alınabilir.  Yatak odası duvarlarında da açık renklerin kullanılması, odanın daha ferah görünmesini sağlayacaktır. Perde seçimlerinde de odayı boğmayacak renk ve desenler tercih edilmelidir.

Yatak odası dekorasyonu konusunda ne yapacaklarını bilemeyen kişiler, internetten yardım alabilirler. Yatak odası dekorasyon örnekleri incelenerek, kendi odanızda neler yapabileceğinizi planlayabilirsiniz. İnternet üzerinde çok sayıda örneğe ulaşmak mümkündür.  Örnekler incelenirken, ebat açısından kendi yatak odanıza yakın örnekleri incelemeniz gerekir. Kare bir yatak odasında oldukça hoş duran bir dekor, dikdörtgen bir yatak odasında aynı etkiyi vermeyebilir. Beğendiğiniz dekorasyon, sizin odanızın şekline uymuyor ise yaratıcılığınızı kullanarak uygun hale getirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir