2018 yatak odasi icin duvar kagidi modelleri 1
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Yatak Odası Dekorasyon >

Yatak Odası İçin Duvar Kağıdı Modelleri 2018

Yatak odaları günün sonunda stresimizi atığımız, rahatladığımız bir alandır. Bu yüzden sabahları uyandığımızda kaliteli bir güne başlamak için yatak odamızın dekorasyonu çok önemlidir. Daha hangi çeşit yatak odası duvar kağıdı modelleri arasından tercih yapamadıysanız bu yazımızda sizler için 2018 yılının en iyi duvar kağıdı modellerini anlatıp nerelerde kullanacağınız hakkında önerilerde bulunacağız. Eğer bu önerileri kendinize ve yatak odanıza göre uygularsanız sonuçlar sizi mutlu edecektir.

Öncelikle yatak odanızda rahatlamak için mavi, turkuaz yeşil gibi renklerde olan duvar kağıdı çeşitleri arasında seçim yapmalısınız. Bu tür renklerin insan doğasını rahatlattığı bilimsel gerçekler olarak karşımıza çıkmaktadır. Farklı bir renk ister iseniz krem rengi bir renk tercih edebilirsiniz ancak üzerinde tercih edeceğiniz motiflerin odanızı yansıtması gerekmektedir. Eğer yatak odanız çok sade ise duvar kağıdınız hareketli olmalıdır. Veya yatak odanız çok cıvıl cıvıl ise duvar kağıtlarınız sade olmalıdır. Aradaki dengeyi tutturmak çok önemlidir.  Aradaki dengeyi tutturursanız eşinizle birlikte yatak odanızdan çıkmak istemeyeceksiniz.

Yatak Odasında Nerelerde Kullanılmalı?

Duvar kağıtları yatak odalarınızda yatağın baş kısmının olduğu duvarda olabilir.  Duvar kağıdının rengi ve üzerindeki işlemeler yani motifler yatağınızla ters orantıda olmalıdır. Eğer yatağınız şaşalı ise duvar kağıdınız en azından bir nebze olsa da sade olmalıdır. Yoksa gerisi çok fazla göz yorulmasına ve işten yorgun argın gelen beynin daha da yorulmasına neden olabilir.

Yatak odası için duvar kağıtları son derece önem arz etmektedir. Dilerseniz yatağınızın karşısında olan duvarı duvar kağıtları ile kaplayabilirsiniz. Bu sayede sabahları gözleriniz iç açıcı bir şeyle karşılaşacak ve yataklarınızdan hızlıca kalkacaksınız. Ayrıca yatağınızın karşısındaki duvarı gök yüzü desenli bir duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Sabahları daha iyi uyanıp, rahatlığınız daha fazla artacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir