Yeni Nesil Çocuk Odası Dekorasyon Modelleri
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Çocuk Odası Dekorasyon >

Yeni Nesil Çocuk Odası Dekorasyon Önerileri

ÇOCUK ODASI DEKORASYONU 2019

Çocuk odası dekorasyon modellerini araştırırken ilk olarak kendinizi sınırlandırmamanızı öneriyoruz. Çünkü çocukların, yetişkinlere göre hayal gücü çok daha yüksektir. Yani bu da demek oluyor ki, her oda dekorasyonunda söylediğimiz “aşırıya kaçmayın” cümlesi çocuk odası ve bebek odası dekorasyonunda geçerli değil.

Çocuk odası dekorasyonunu yaparken genellikle çok büyük heyecan duyar ve çok zevk alırız. Bunun sebebi de aslında tamamen isteğimiz doğrultusunda öneriler ile odayı dekore edip, bir nebze de olsa çocukluğumuza dönmemizdendir. Bu yüzden aslında çocuk odası dekorasyonu yapmak istediğiniz kadar cesur, istediğiniz kadar renkli ve neşeli dekorlar elde edebilmeniz için bir bahane olabilir. O zaman sizler için özenle seçtiğimiz dekorasyon örneklerini inceleyelim. Eğlence başlasın…

Onlara Özel Alanlar Oluşturun!

Çocuklarınızın odasının,  yetişkinlerin yatak odası gibi olması gerekmez. Tam tersine, farklı bir oda tarzlarının olması hem onları daha özel hissettirecek hem de bu odalarda çocukluklarını rahatça yaşayabilecekler. Sadece dümdüz bir yatak, dolap ve çalışma masası üçlüsünden oluşan odaları tavsiye etmiyoruz. Daha çok onların hayal gücüne yakın odalar tasarlamalısınız. Örneğin;

 • Arabalı Çocuk Yatak Odası
 • Kaydıraklı Çocuk Yatak Odası
 • Cibinlikli Prenses Çocuk Yatak Odası
 • Korsan Çocuk Yatak Odası Takımı
 • Liman –Gemici Çocuk Yatak Odası Takımı
 • Batman – Spiderman Çocuk Yatak Odası Takımı
 • Natural – Ahşap Çocuk Odası Takımları

Kendin Yap (DIY) Fikirleri

Çocuk ve bebek odası dekorasyonu yaparken kendin yap ürünlerinizden kullanmanız onların gelişimi açısından oldukça faydalı olacaktır. Diğer odalara nazaran, bu ürünleri onların odalarında daha çok kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Hem gelişimleri açısından hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını arttıracak. Hem de onlarla beraber yaptığınız bu ürünler, sizler onların yanında olmadığınızda bile onlara bir güven aşılayacak ve aslında aranızdaki ilişkiyi destekleyecektir.

Kendin yap ürünlerinin yapımı aslında hiç de zor değildir. Bu önerinin altındaki amaç aslında geri dönüşümü sağlayarak, eşyaların boşa gitmesini engellerken aynı zamanda da evlerinizi süslemektir.

 • En basitinden eskiyen ve yırtılan kot pantolonlardan, çocuklarınızın oyuncaklarını koyacağı çantalar yapabilirsiniz.
 • Patlayan balonları atmak yerine, biriktirdikten sonra, balonların ucunu bir ipe bağlayarak rengarenk ve güzel bir süs oluşturabilirsiniz.
 • Arta kalan karton ve renkli kağıtlardan da, yıldızlar, kalpler, bulutlar keserek odanın duvarlarına asabilirsiniz.
 • Hatta bu duvarlara renkli kağıtlardan süsler yapma işini biraz daha geliştirerek, ağaç görünümünde süsler oluşturabilirsiniz.

Bu modern ve samimi çocuk odası tasarımlarını daha net anlayabilmek için aşağıdaki fotoğraflarımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir