Retro Banyo Dekorasyonu Tasarımları
DekorOne.com > Ev Dekorasyon > Banyo Dekorasyon >

Yeni Trend Banyo Dekorasyonu 2019

Her dekorasyon, dekorasyon yapan kişinin ruh hali ve kişisel zevkleri ile başlayarak yapılır. Ruh hali, üreticiliğe ilham vererek, dekore edeceğiniz alanda daha huzurlu ve rahat hissetmenizi sağlar. Banyoların dekorasyonunda ise yine kendi zevkleriniz doğrultusunda seçimler yapmalısınız. Küçük veya büyük banyonuzun olması sizi çok etkilememeli. Çünkü her alana ve her zevke hitap eden dekor önerileri ve örnekleri bulmanız çok kolay.

Banyonuzun işlevsel açıdan tam olmasını sağlarken, stilinizden ve konfordan vazgeçmenize gerek yok. Sizlere bu yazımızda modern ve fresh görüntülerdeki banyo dekor fikirleri sunacağız. Bu banyo dekorasyon fikirlerimiz sizlere güzel alan oluşturmanız konusunda yardımcı olacakken aynı zamanda renkler ve dokularla da banyolarınızı güzelleştirmenizi sağlayacak.

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Banyo, muhtemelen evinizdeki en küçük odadır. Evinizin her alanını rengarenk ve güzel tasarımlarla oluşturdunuz ve sırada sınırlı alana sahip, tasarımı diğer odalara göre zor olan banyonuz var.
Banyonuzda modern bir görüntü oluşturmanızın sonsuz yolları var.

  • Öncelikle beyazın freshliğinden faydalanabilirsiniz. Özellikle banyolarda her yerin bembeyaz olması ortama daha temiz bir görüntü verecektir. Eğer banyonuz küçükse de beyaz ve krem gibi açık renkler aynı zamanda banyonuzun olduğundan daha büyük görünmesini sağlayacak.
  • Beyaz dışındaki renkleri, özellikle siyah gibi koyu renkleri, banyonun her yerini kaplayacak şekilde kullanmamaya özen göstermelisiniz. Çünkü siyah çok asil bir renk olmasına rağmen, ortamı boğacak ve bunaltıcı, iç karartıcı göstermesine neden olacak. Aynı zamanda küçük banyoları olanlar, banyolarında bu renkleri neredeyse hiç kullanmamalılar. Çünkü bu, banyonun çok küçük görünmesine sebep verir.
  • Tek renkli seçimlerin dışında krem, beyaz – kırmızı, kahverengi – krem, siyah –beyaz, lila,mor-krem gibi renklerin uyumundan faydalanabilirsiniz. Bu seçim, daha canlı bir görüntü oluşturmanızı sağlar.
  • Fayans ve banyo dolabı seçiminde yukarıdaki maddelere dikkat ettikten sonra geriye banyolar için küçük ama tasarıma oldukça etkili eşyalar kalıyor.
  • Bunlardan ilki elbette ki, duşakabin – klozet ve lavabo seçimidir. Bu üçlü ile ilgili çok detaylı tasarımlar olmasa da dikkat etmeniz gereken neredeyse tek şey bunların renk uyumudur. Klozet rengi ve lavabo rengininin farklı seçilmesi oldukça sıradan bir görüntü verecektir. Bu yüzden herkesin kullandığı ama hiçbir zaman klişeleşmeyecek renklerden olan siyah , krem , beyaz ,kırmızı ve gri gibi renklerin kullanılmasını öneriyoruz.
  • Diğer bir önemli detay ise musluk seçimleri olacaktır. Eğer sade bir görüntü oluşturmak isteyenlerdenseniz sade metal musluklar tercih edebilirsiniz. Ama musluklarda da detay görmek isteyenlerdenseniz süslü muslukları veya gold renkteki muslukları tercih edebilirsiniz.

Banyo ile ilgili alışverişlerinizde ikea gibi büyük mağazaları kullanırken internet alışverişini de kullanabilirsiniz. Bu banyo dekorasyon önerilerini incelemek için aşağıdaki fotoğraflara göz gezdirip, banyo dekorasyonunuz için tüyolar alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir